Ana SayfaTürkiye10 büyükelçi krizinde son raund! Ufuk Karcı Erdoğan'a "Beyler ülke yönetiyoruz ülke"...

10 büyükelçi krizinde son raund! Ufuk Karcı Erdoğan’a “Beyler ülke yönetiyoruz ülke” sözlerini hatırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Batılı diplomatın sınır dışı edilmesini durdurdu. Mustafa Kavala’nın salıverilmesini isteyen 10 büyükelçinin bildirisinde flaş gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkan Erdoğan anında resti çekti ve büyükelçilerin ‘istenmeyen adam’ ilan edilmelerini istedi. Ancak bakanlar kurulu toplantısının ardından Erdoğan’dan bambaşka açıklamalar geldi.

Büyükelçilerden sekizi bugün yeni açıklama yaparak amaçlarının Türkiye’nin içişlerine karışmak olmadığını belirtti, Viyana Sözleşmesi’nin 41. Maddesine atıfta bulundular.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun basın müşaviri olan Ufuk Karcı, dün istenmeyen adam ilan edilen 10 büyükelçi hakkında bugün fikir değiştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi.

Bilindiği gibi bugün toplanan bakanlar kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 büyükelçinin bühtandan geri döndüklerini söylemişti.

“Büyükelçiler istenmeyen adam ilan edilsin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o talimatları ne olacak şimdi merak konusu.

Ufuk Karcı: Beyler ülke yönetiyoruz ülke. Millet yönetiyoruz millet

Ufuk Karcı twitter’dan yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu can, bu tendeyken göndermem dedikten sonra gönderenin, ‘talimatı verdim, bu büyükelçileri sınırdaşı edeceğiz’ dedikten sonra göndermeyenin sözü, ne kadar muteber olabilir ki? İşin özü, “Beyler ülke yönetiyoruz ülke. Millet yönetiyoruz millet” doğru bu ciddi bir iştir!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri