Ana SayfaMagazinMacellan tarafından huzurlu deniz olarak adlandırılan okyanus hangisidir? Milyoner sorusunun cevabı nedir?

Macellan tarafından huzurlu deniz olarak adlandırılan okyanus hangisidir? Milyoner sorusunun cevabı nedir?

Macellan tarafından huzurlu deniz olarak adlandırılan okyanus hangisidir? Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 7 bin 500 liralık soru geldi.

Macellan tarafından huzurlu deniz olarak adlandırılan okyanus hangisidir?

A. Atlas okyanusu

B. Büyük okyanus

C. Hint okyanusu

D. Arktik okyanusu

Yarışmacı 6. soruda joker hakkını kullandı. Tarih öğretmeni olan annesini aradı ve Pasifik okyanus cevabını aldı. Büyük okyanusun diğer bir adı da pasifik okyanusu. Ve sorunun yanıtı doğru çıktı.

Milyoner yarışmacısı Firuze Alpaydın kimdir?

27 yaşında ve Eskişehirli olan Firuze Alpaydın, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Şu anda özel bir şirkette sürdürülebilirlik ve paydaş ilişkileri uzmanı olarak çalışan Firuze Hanım, iklim değişikliği alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Dünya Bankasının küresel gençlik iklim ağı tarafından 2021 iklim elçisi seçilmiş.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması hakkında

Ekranların en uzun soluklu bilgi yarışması olarak kayıtlara geçen Kim Milyoner Olmak İster 14 Ağustos 2021 günü yeni bölümüyle ekranlara geldi. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan Milyoner yarışmasında her hafta katılımcılar bilgi içeren soruları yanıtlamaya çalışıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri