Ana SayfaTürkiye11 aydır işsiz olan müzisyen Erdem Topuz intihar etti

11 aydır işsiz olan müzisyen Erdem Topuz intihar etti

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük darbe yiyen kültür sanat dünyasından ardı ardına intihar haberleri gelmeye devam ediyor

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan Erdem Topuz, geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ederek yaşamına son verdi.

Müzik, koronavirüs salgınının etkilediği sektörlerin başında gelirken sanatçılar çeşitli platformlarda sıkıntılarını dile getiriyor.

Aralık ayında müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan, bağlama sanatçısı müzisyen Duran Ay’ın ‘geçim sıkıntısı’ nedeniyle yaşamına son vermesinin ardından dün de İzmir Buca’da yaşayan 2 çocuk babası müzisyen Erdem Topuz evinde yaşamına son verdi. 

Erdem Topuz’un yakın arkadaşı Erol Doğu; Topuz’un 11 aydır işsiz olduğunu ve son dönemde ekonomik sıkıntılarının arttığını söyledi. Topuz’un cenazesi Pazar günü saat 13:00’da Narlıdere Cem evinden son yolculuğuna uğurlanacak.

İktidar yanlısı müzisyenlerin sesi çıkmıyor

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz yaptığı açıklamada, “Değerli kardeşimizi kaybettiğimiz için üzgünüz. Son 2 ayda intihar eden ikinci müzisyen kardeşimiz. Pandemi döneminde zor durumdayız ve sosyal güvencemiz yok. Şu an baktığımızda neden iktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor? Ülkemizde nam salmış sanatçıların arkasında çalan federasyon başkanının sesi neden çıkmıyor? Bu insanlar Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği 3000 TL ile bu işin dönmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Kira 1500 TL, faturalar 1000 TL, eşi çocuğu varsa… Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz?” dedi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri