Ana SayfaTürkiye14 yaşındaki Mehmet'in karnından 2 kilo plastik çıktı

14 yaşındaki Mehmet’in karnından 2 kilo plastik çıktı

Şanlıurfa’da ameliyat olan 14 yaşındaki otizmli çocuğun mide ve bağırsağından 2 kilogram plastik çıkarıldı. Otizmli çocuk sağlığına kavuştu. Mehmet Ekinci’yi ameliyat eden Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler, “Daha çok kıl, saç yiyen hastalarla karşılaşıyoruz ancak midede ve bağırsakta plastik malzeme olması çok rastladığımız bir durum değil. Ben ilk defa böyle bir hasta ile karşılaşıyorum” dedi.

Mehmet’in karnında kitle tespit edildi

Şanlıurfa’da ameliyat edilen Mehmet Ekinci’nin  mide ve bağırsağından plastik çay kaşığı, eldiven, poşet, kablodan oluşan yaklaşık 2 kilogram kitle çıkarıldı. Mardin’de yaşayan 14 yaşındaki otizmli çocuğu  yakınları rahatsız olması nedeniyle hastaneye götürdü. Muayenenin ardından Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Yapılan tetkikler sonucu Mehmet’in karnında kitle tespit edildi. Hemen ameliyata alındı. Mehmet’in mide ve bağırsağından yaklaşık 2 kilogram kitle çıkarıldı. Başarılı geçen operasyonun ardından Ekinci sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler, basına yaptığı açıklamada,” Hasta bize  tümör, kanser ve yabancı kitle şüphesi ile getirildi. Tetkiklerde hastanın midesinde ve ince bağırsağında ne olduğu bilinmeyen çok sayıda parçadan oluşan bir kitle tespit ettik” dedi.

Midesinden plastikler çıkarıldı

Dörterler, Tetkiklerden sonra hastayı acil olarak ameliyata aldıklarını. Ameliyatta midesini ve ince bağırsağını tümüyle dolduran kitle bulduklarını belirterek, hastanın uzun süredir yediğini düşündükleri  kablo, eldiven, çay kaşığı, poşet gibi plastik muhtevadan oluşan yaklaşık 2 kilogram kitleyi çıkardıklarını söyledi.

Doktor, “Hastanın durumu ameliyattan sonra iyiye gidiyor gelecek hafta kendisini taburcu edeceğiz, böyle hastalıklara birkaç yılda bir rastlıyoruz. Genelde saç, taş ve plastik yiyen psikolojik hastalığı olan hastalar var. Daha çok kıl, saç yiyen hastalarla karşılaşıyoruz ancak midede ve bağırsakta plastik malzeme olması çok rastladığımız bir durum değil. Ben ilk defa böyle bir hasta ile karşılaşıyorum. Tabii bunları yıllarca uzun sürede yediği için midesini ve bağırsağını doldurmuş, en sonunda bu muhteva bağırsakta bir delik açmış ve kana karışmıştı. Bu nedenle acil ameliyat yapmak zorunda kaldık” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Sabah gazetesi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz