Ana SayfaTürkiye“15 Temmuz kimyamızı bozdu” demişti, AK Partili Arslan’a verilen ceza belli oldu

“15 Temmuz kimyamızı bozdu” demişti, AK Partili Arslan’a verilen ceza belli oldu

AK Partili Mehmet İhsan Arslan’a verilen ceza belli oldu.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu, hükümete eleştriler yönelten Diyarbakır Eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan ile ilgili kararını verdi.

Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu, Arslan’ın dosyasını görüştü. Toplantıda Arslan’ın Merkez Disiplin Kurulu’na verdiği yazılı savunması ile röportajında yer alan ifadeleri değerlendirildi. Kurul, partiyi sıkıntıya sokma niyetinde olmadığı kanaatine vardığı Arslan’a uyarma cezası verilmesini kararlaştırdı.

ARSLAN NE DEMİŞTİ?

AK Partinin kurucularında olan eski Diyarbakır Eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan, BBC Türkçe’den Ece Göksedef’e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mehmet İhsan Arslan’ın oğlu Mücahit (Ali İhsan) Arslan da AK Parti’nin kurucuları arasında yer alıyor ve iki dönem AK Parti’de milletvekili yaptı.

Mehmet İhsan Arslan, “Eğer biz kendi içimizde bu sorunu çözemezsek dışarıdan büyük devletler müdahale ederler. PKK’nın ve örgütün bu manada bizim dönemimizde bazı yanlışlarımızdan dolayı çok fazla uluslararası boyut kazandığını, çok fazla büyük ülkelerin istihbarat ve siyasi kadrolarının bütününe girdiğini söylüyorum” diyerek AKP’yi eleştirdi.

Arslan, HDP’li belediyelere yapılan kayyum atamalarını da sert dille eleştirerek, “halkın oyunu yok sayarak kayyum atıyorsanız ben bunu doğru bulmuyorum. Tarih de bunu not edecek” dedi.

Özeleştirilerine devam eden Mehmet İhsan Arslan, “15 Temmuz kimyamızı bozdu bizim” dedi ve ekledi:

“Sonra FETÖ’nün vesayeti gündeme gelmeye başladı. Biz bunu fark ettiğimizde irkildik. Ondan sonra da tabii kıyamet koptu. O güne kadar hukuk içinde kalmaya azami dikkat gösteriyorken 15 Temmuz’dan sonra doğrusu panikledik ve olayın vahameti karşısında ancak yargıyı kullanarak başarılı olabileceğimiz kanaatine vardık.

Onların yargıyı kullanırken kullandığı bütün taktikleri, araçları, biz kullanmaya başladık, can havliyle.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri