Ana SayfaTürkiye15 Temmuz şehidinin oğlu Alpaslan Cambaz'ın Ayasofya isyanı gündemi salladı

15 Temmuz şehidinin oğlu Alpaslan Cambaz’ın Ayasofya isyanı gündemi salladı

15 Temmuz direnişinde şehit olan Mustafa Cambaz’ın oğlu olan Alpaslan Cambaz, Ayasofya hakkında eleştirel bir mesaj yayınladı. Ayasofya’nın açılışının ‘yenme hırsı’ üzerinden değerlendirilmesine tepki gösteren Alpaslan Cambaz, “Bilgi sıfır, Ayasofya gibi bir değere layık olmaya çalışmak yerine onu yenmeye kalkıyor çoğu” diye yazdı.

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz sosyal medya hesabından Ayasofya’ya koşanları eleştirdi.

Alpaslan Cambaz’dan Ayasofya eleştirisi

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz, Ayasofya’nın açılışında oluşan algıya isyan etti.

Alpaslan Cambaz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Nedir yahu bu her şeye yenme hırsıyla bakmak? Bu eserle ilgili mesaisi yok, bilgi sıfır, daha önce hiç ziyaret etmemiş, önünden geçerken dönüp bakmamış ama “Huaa bizim!” diye tekrar fethe koşuyor” ifadelerini kullandı.

Alpaslan Cambaz’ın yazısının tamamı şu şekilde…

Ayasofya gibi bir değere layık olmaya çalışmak yerine onu yenmeye kalkıyor çoğu. Nedir yahu bu her şeye yenme hırsıyla bakmak? Bu eserle ilgili mesaisi yok, bilgi sıfır, daha önce hiç ziyaret etmemiş, önünden geçerken dönüp bakmamış ama “Huaa bizim!” diye tekrar fethe koşuyor…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri