Ana SayfaTürkiye15. Uluslararası Kar Film Festivali Erzurum'da başladı

15. Uluslararası Kar Film Festivali Erzurum’da başladı

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 15.’si organize edilen uluslararası Kar Film Festivali, Dekan Naci İspir’in konuşmasıyla başladı. 4 gün sürecek olan festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde kısa film yarışmasının yanı sıra sinema ve televizyon dünyasından önemli isimler öğrencilerle bir araya gelecek.

Erzurum’da Kar Film Festivali

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 15. Uluslararası Kar Film Festivali başladı. Nenehatum Kültür ve Gösteri Merkezinde  gerçekleştirelen açılış programına akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci İspir bu  etkinliklerde sinema sanatının gelişmesine, genç sinemacıların yetişmesine katkı sağladıklarını hedeflediklerini söyleyerek ’15 yıldır gerçekleştirdiğimiz kar film festivalinde özelde şehrimize genelde ise ülkemizde sinemaya duyulan ilginin gelişmesine katkı duymaya çalışmaktayız. Bu tür organizasyonları gerçekleştirmek için ciddi bir emeğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda değerli zamanlarını bizim için ayıran katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

Belgesel, deneysel, kurgusal, reklam ve animasyon kategorileri olmak üzere toplam 5 dalda ödül alan filmlerin gösterimi ile devam eden festivalde Deliler film ekibinden senarist İbrahim Ethem Aslan ile oyuncu Safa Tabur öğrencilerle bir araya gelecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz