Ana SayfaTürkiye16 Milyon liraya mal edilen üstgeçite yıkım kararı! Sadullah Kavak: Bu para...

16 Milyon liraya mal edilen üstgeçite yıkım kararı! Sadullah Kavak: Bu para için 1.6 milyon kez ‘KORONA’ yazıp SMS göndermek gerekiyor

AK Partili Elazığ Belediyesi tarafından 2017 yılında 11 milyon TL’ye ihale edilerek 16 milyon TL’ye tamamlanan ve “Prestik çalışması” olarak lanse edilen üstgeçidin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararı ile yıkımına karar verildi.

Vatandaşın parasını çöpe atan karar sonrası konuyu Twitter hesabından gündeme taşıyan Gelecek Partili Sadullah Kavak, “biz bize yeteriz” kampanyasına atıfta bulunarak, “Üstgeçit için harcanan para için 1.6 milyon kez “KORONA” yazıp 8119’a mesaj göndermek gerekiyor” dedi.

Mahzun-i Şerif’ten de alıntı yapan Kavak, “Yiyin ağalar yiyin, gabıra mı götüreceksiniz” ifadelerini kullandı.

İşte Sadullah Kavak’ın açıklamaları:

“Hiç şaşırmadım… Elazığ’da 2017 yılında Ak Parti’li Belediye tarafından 11 milyon TL’ye ihalesi yapılan 16 milyon TL’ye tamamlanan “Tam bir prestij çalışmasıdır. Türkiye’deki çok özel projelerden biridir” gibi süslü cümlelerle açılışı yapılan, 2019 yılında üstgeçitin akıbeti için referandum yapılan ama referandum neticesi açıklanmayan üstgeçitin 2020 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararı ile yıkılmasına karar verildi. Üsgeçit için harcanan para için  1,6 milyon kez “KORONA” yazıp 8119’a mesaj göndermek gerekiyor. Bugün yine geldi. Haftada ortalama iki defa geliyor. 8119’dan “Biz Bize Yeteriz Turkiyem Milli Dayanisma Kampanyasi’na “KORONA” yazip bu mesaja cevap vererek veya “8119”a kisa mesaj atarak, 10 TL katki saglayabilirsiniz. B002” Maşallah Belediyeler güzel çalışıyor. Geçen yıl yaptıkları orta refüjleri bu sene söküp yeniden yapıyorlar. Hangisini yazacağımı şaşırdım. Hemşehrim Ünlü ozanımızın Mahzun-i Şerifin bir türküsü aklıma geldi.  “Yiyin ağalar yiyin”  “Gabıramı götüreceksiniz”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri