Ana SayfaTürkiye19 bin liralık iş için Cengiz İnşaat’a 17 milyon lira ödenmesine Cuma...

19 bin liralık iş için Cengiz İnşaat’a 17 milyon lira ödenmesine Cuma İçten’den sert tepki

Ovit Tüneli inşaatında 19 bin 500 liralık iş için Cengiz İnşaat’a 17 milyon lira ödendiği ortaya çıktı.

Sayıştay, Ovit Tüneli inşaatında 19 bin 500 liralık bir iş için Cengiz İnşaat’a 17 milyon lira ödendiğini ortaya çıkarttı. Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP’li Bülent Kuşoğlu, “Bu nasıl vicdan, uykularım kaçtı!” derken, Gelecek Partili Cuma İçten de “Göz yumanlar da dahil haram zıkkım olsun” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hesaplarını inceleyen Sayıştay, Cengiz İnşaat tarafından yapılan Ovit Tüneli’nde yaklaşık maliyeti 19 bin 568 lira olarak hesaplanan bir iş için müteahhit firmaya 17 milyon lira ödendiğini ortaya çıkardı.

Sözcü gazetesinin haberine göre; Sayıştay raporunu TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soran CHP Milletvekili Bülent Kuşoğlu, “19 bin lira için 17 milyon lira ödenmiş. Köprü ayağı 2.95 metre daha kısa yapılmış, üstelik parası tam ödenmiş. Bu nasıl vicdan? Sayın bakan, gece bu raporu okuyunca canım sıkıldı, üzüldüm. Yataktan kalkamadım” diye isyan etti.

Gelecek Partili Cuma İçten de konu hakkında yorumda bulundu. İçten, yaptığı paylaşımda “Göz yumanlar da dahil, haram zıkkım olsun” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri