Ana SayfaMagazinİsviçreli bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre 1969-2008 arasında ölen insanların yüzde...

İsviçreli bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre 1969-2008 arasında ölen insanların yüzde 13,8’i hangi gün ölmüştür?

Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında 30 bini liralık soru ve cevabı nedir? İsviçreli bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre 1969-2008 arasında ölen insanların yüzde 13,8’i hangi gün ölmüştür?

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Kemal Can Çömez 8. soruya geldi. İşte o soru ve cevabı…

. İsviçreli bilim insanlarının yaptığı bir araştırmaya göre 1969-2008 arasında ölen insanların yüzde 13,8’i hangi gün ölmüştür?

A. Doğum günlerinde

B. Evlilik yıldönümlerinde

c. Eşlerinin doğum gününde

d. Boşanma yıl dönümlerinde

Kim Milyoner İster yarışmasında çıkan soru: 1956’da yazdığı elma adlı şiirini adımın bir harfini atıyorum dizesiyle bitiren şair kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Kemal Can Çömez 15 bin liralık soruyu doğru yanıtladı ve 2. barajı da geçti. İşte o soru.

A. Atilla İlhan

B. Edip Cansever

C. Cemal Süreya

D. Sezai Karakoç

Sorunun doğru cevabı C seçeneğidir yani Cemal Süreya.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Kemal Can Çömez kimdir?

Aslen İzmirli olan ve ailesiyle birlikte İzmir’de yaşayan 32 yaşındaki Kemal Can Çömez, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu. Manchester Üniversitesinde Operasyon Proje ve Tedarik Zinciri Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamlayan ve şu anda babasıyla birlikte satın alma ve lojistik alanında çalışan Kemal Bey, yarışmada 15.000 TL kazanmayı hedefliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri