Ana SayfaMagazin1984'te gösterime giren Amadeus adlı filmde, hayat hikayesi anlatılan Mozart'ın hangi müzisyenle...

1984’te gösterime giren Amadeus adlı filmde, hayat hikayesi anlatılan Mozart’ın hangi müzisyenle olan çekişmesine yer verilmiştir?

1984’te gösterime giren Amadeus adlı filmde, hayat hikayesi anlatılan Wolfgang Amadeus Mozart’ın hangi müzisyenle olan çekişmesine yer verilmiştir? Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 7 bin 500 liralık soru ve cevabı.

Kim Milyoner Olmak İster soruları

İşte Barbaros Serdar Boran için çıkan o müzik sorusu. 1984’te gösterime giren Amadeus adlı filmde, hayat hikayesi anlatılan Wolfgang Amadeus Mozart’ın hangi müzisyenle olan çekişmesine yer verilmiştir?

A. Bach

B. Chopin

C. Salieri

D. Çaşkovski

Sorunun doğru cevabı C seçeneği yani Salieri olacak. Ancak yarışmacı bu soruda eleniyor ve yanlış yanıt veriyor.

Mozart ve Amadeus filmi hakkında daha fazla bilgi

Amadeus’da, dünya müzikal tarihine yön veren deha Mozart, gündelik yaşamında gerçek bir arıza karakter olarak yaşamdan bir hayli kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Yeteneğini dışa vurmak için ilginç bir yol seçen sanatçı tutarsız davranışlarda bulunmayı bir alışkanlık edinmiştir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda ilerleyen Mozart, yeteneğini sergilemek için mantıksız hareketlerde bulunur. Adeta bir “tutunamayan” profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamı yüzünden Antonio Salieri’yi endişelendirmektedir. Diğerine göre çok daha disiplinli ve müzik konusunda hırslı olan Antonio, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zamanla farklı bir ilişki kurmalarına neden olur… Müzik konusunda yüce bir yeteneğe sahip olan Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin ilişkisine odaklı bir başyapıt. Sanat ile sanatçının kişiliği arasındaki ilişkiye odaklanan ve usta müzisyenin yaşamını, Salieri üzerinden anlatan bir klasik.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri