Ana SayfaTürkiye2011'de kurulan ve Birleşmiş Milletlere en son üye olan ülke hangisidir? Milyoner...

2011’de kurulan ve Birleşmiş Milletlere en son üye olan ülke hangisidir? Milyoner sorusu

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 125 bin lira değerindeki 10. soru: 2011’de kurulan ve birleşmiş milletlere en son üye olan ülke hangisidir?

Pelin hanım programa gelmeden önce çıkan soruya çalıştığını söyledi ve izleyenleri şaşırttı.

İşte kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 125 bin liralık soru ve yanıtı: 2011’de kurulan ve birleşmiş milletlere en son üye olan ülke hangisidir?

A. Güney Sudan

B. Ekvator G inesi

C. Honduras

D. Bruney

Doğru yanıt Güney Sudan. Pelin hanım yarışmadan çekilmek istediğini açıkladı. Yarışmanın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu “Çekilmeseydiniz ne derdiniz” diye sordu. Pelin Hanım Ekvator Ginesi diye yanıt verdi. Dolayısıyla çekilmekle doğru bir karar vermiş oldu.

Pelin hanım 60 bin liralık sorusu

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 60 bin liralık sorunun cevabı nedir? 2018’da Ankara’nın Çubuk ilçesi, 1,5 metre boyunda ve 1,1 metre çapında olan bir kavanozdaki 1696 litrelik hangi ürünle Guinness dünya rekorlarına girmiştir?

A. Bal

B. Domates salçası

C. Turşu

D. Üzüm pekmezi

Pelin hanım bu soruya da doğru yanıt verdi. Çubuk’un turşusunun meşhur olduğunu belirten Pelin hanım C seçeneğinden doğru yanıta ulaştı.

30 bin liralık soru

Kim Milyoner Olmak İster 30 bin liralık soru: Türkçedeki ay adlarından hangileri Latince kökenlidir

A. Eylül ve nisan

B. Ekim ve aralık

C. Şubat ve Haziran

D. Mart ve ağustos

Pelin hanım çift joker hakkını kullandı. D seçeneğini söyledi. Ve doğru çıktı. Pelin Hanım ilk tahmininde Mart ve ağustos diyerek doğruyu buldu.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Pelin Pekgöz Say isimli yarışmacı 30 bin liralık soruya kadar geldi. Pelina Hanım için zor bir soru çıktı. Süre baskısını geride bırakan Pelina hanıma şu soru soruldu:

Türkçedeki ay adlarından hangileri latince kökenlidir?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri