Ana SayfaTürkiye23 Nisan'da koltuk çocukların! İşte Erdoğan'ı güldüren 2 cevap

23 Nisan’da koltuk çocukların! İşte Erdoğan’ı güldüren 2 cevap

Her 23 Nisan’da gelenek olduğu üzre bu yıl da Cumhurbaşkanlığı makamı çocuklara emanet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu’na devretti. Ardından soru cevap kısmına geçildi. Erdoğan’ın özellike 31 Mart yerel seçimlerdi kaybedilen Ankara, Antalya, İstanbul nedeniyle kabinede değişiklik yapıp yapmayacağı merak konusuydu. Gazetecilerden bu soru geldi. İlk yanıt Ozan Sözeyataroğlu’ndan geldi ve “Yeni kabinem burada. Zaten ilk günümüz. Bence sistem başarılı şekilde gidiyor. Aşılamayacak bir sıkıntımız yok.” dedi. Ardından söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Cumhurbaşkanım sanki benim söyleyeceklerimi söyledi” sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu’na devretti. Sözeyataroğlu’nun basın mensuplarının sorduğu sorulara verdiği cevaplar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve salondakileri güldürdü.

Erdoğan koltuğunu bırakmadan önce” Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne milletin evine hoşgeldiniz. Ülkemizdekilerle birlikte tüm dünya çocuklarının bayramında sizleri misafir etmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Tüm dünya çocuklarına sizlerin aracılığıyla en kalbi sevgilerimi gönderiyorum. İstiklal harbimizin muzaffer başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizin kuruluşunda emeği olan herkesi şükranla anıyorum. Bugün TBMM’nin dualarla, tekbirlerle açılışının 99. Yıldönümünü de kutluyoruz. Bu ülkemiz çocuklarına verilen önemin işaretidir. Her birinizin bu emaneti en güzel şekilde yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Umutlarınızı hiçbir zaman yitirmeyin, heyecanınızın sönmesine asla izin vermeyin, hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın
Sizler anne babalarınızla beraber 82 milyonun da göz bebeğisiniz. Önümüzdeki dönemde de sizlere daha iyi bir gelecek sunmak için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Koltuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan devralan Ozan Sözeyataroğlu ise şu mesajları verdi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk millet egemenliğini hakim kılmak için TBMM’yi açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Hepimize güzel nice bayramlar diliyorum. Bizleri makamında ağırlayan sayın cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Yeni Cumhurbaşkanı Ozan Sözeyataroğlu ile soru-cevap

SORU: MEB Bakanı Ziya selçuk’un tatil süreleri ile ilgili açıklamaları oldu? Bu öneriye nasıl bakıyorsunuz?

Kabinemle bu konu hakkında görüşeceğiz. Bu konuya açıkçası şu anda olumlu bakıyorum

SORU: Süper lig’de şampiyonluk yarışı kızıştı. 

Futbolu pek takip etmiyorum. Bu konu hakkında yorum yapamayacağım

SORU: Bağlama ve piyano çalıyorsunuz. Fazıl Say özel bir konser verecek. Siz de katılacak mısınız?

Bilmiyorum ama katılmaya çalışacağım. Çaldığım doğrudur, severek çalıyorum.

SORU: Hayvanlara kötü muamele ve işkence konusunda ne düşünüyorsunuz?

Asla bu konu hakkında mutlu değilim. Gerekli çalışmaları bakanlarımızla yapacağız.

Erdoğan: Sanki benim söyleyeceklerimi söyledi

SORU: Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminden memnun musunuz? 31 Mart seçimlerini yeni anlattık. Kabinede revizyon öngörüyor musunuz?

Zaten yeni kabinem burada. Zaten ilk günümüz. Bence sistem başarılı şekilde gidiyor. Aşılamayacak bir sorunumuz yok” dedi.

Erdoğan araya girip, “Sayın Cumhurbaşkanım sanki benim söyleyeceklerimi söyledi” dedi.

SORU: İstanbul seçimlerinde süreç devam ediyor.

Bu konu hakkında bilgim yok. Bugün tek gündemimiz 23 Nisan…

SORU: Haftasonu Kılıçdaroğlu’na saldırı oldu. Telefonla arayacak mısınız?

Telefonu bende yok arayamayacağım. Her türlü şiddete karşıyım

SORU: Bu bayramı Atatürk hediye etti. Ama liderliğiniz boyunca en çok hangi özelliğini sevdiniz Atatürk’ün? Çocuklar artık sokaklarda arkadaşlarıyla oynamak yerine tabletlerle oynuyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

İkinci sorudan başlayayım. Bu konu hakkında çok üzülüyoruz. Bakanlarımla bu konu hakkında çocukların iyiliği için her türlü adımları atacağız. Biz Atatürk’ü örnek alarak yöneteceğiz ülkemizi. Atatürk’ün demokrasisini, ilkelerini örnek alacağız.

Benim en sevdiğim oyun voleybol. Saklambacı seviyorum, eğlenceli oluyor. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz