Ana SayfaMagazin250 bin liralık Milyoner sorusu Ayasofyai Kebir Camii Şerifi onarımı sırasında dökülen...

250 bin liralık Milyoner sorusu Ayasofyai Kebir Camii Şerifi onarımı sırasında dökülen mozaiklerden yapılan ve günümüzde ana giriş kapısının yan tarafında olan tuğra hangi padişaha hediye edilmiştir?

250 bin liralık Milyoner sorusu Ayasofyai Kebir Camii Şerifi onarımı sırasında dökülen mozaiklerden yapılan ve günümüzde ana giriş kapısının yan tarafında olan tuğra hangi padişaha hediye edilmiştir? Kim Milyoner Olmak İster 11. soru 250 bin lira değerindeydi.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla her Pazar günü ATV ekranlarında yayınlanan bilgi yarışması yeni bölümüyle ekranlarda. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan şu soru ve cevabı büyük merak konusu oldu.

Kim Milyoner Olmak İster 250 bin liralık soru ve cevabı 250 bin liralık Milyoner sorusu Ayasofyai Kebir Camii Şerifi onarımı sırasında dökülen mozaiklerden yapılan ve günümüzde ana giriş kapısının yan tarafında olan tuğra hangi padişaha hediye edilmiştir?

A. III. Selim

B. II. Mahmud

C. Abdülaziz

D. Abdülmecid

Sorunun doğru yanıtı D seçeceği yani Abdülmecid. Ancak Fatih Aytan bu soruda yarışmadan çekildi. Yarışmadan 125 bin liralık ödülle ayrılmış oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri