Ana SayfaTürkiye28 Şubat artıkları... Sema Silkin Ün Uygurlara düşman kesilen Perinçekçi TGB'yi yerin...

28 Şubat artıkları… Sema Silkin Ün Uygurlara düşman kesilen Perinçekçi TGB’yi yerin dibine soktu

Sema Silkin Ün Doğu Perinçek'e yakın TGB'yi sert sözlerle eleştirdi. Uygur Türklerine tepki gösteren gruba "28 Şubat artıkları" dedi.

Sema Silkin Ün Doğu Perinçek’e yakın TGB’yi sert sözlerle eleştirdi. Uygur Türklerine tepki gösteren gruba “28 Şubat artıkları” dedi. Doğu Perinçek’e yakınlığıyla bilinen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Uygurlara destek olanları ‘Türkiye düşmanı’ ilan etti. Çin’in adeta Türkiye fahri konsolosu gibi çalışan Doğu Perinçek’e yakınlığıyla bilinen TGB’ye Yıldıray Oğur da sert tepki gösterdi.

Sema Silkin: Biz onlara 28 Şubat artığı diyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Uygur Türklerinin maruz kaldığı muameleye tepki gösterdi. Sema Silkin Ün, “28 Şubat artığı diyoruz artık biz TGB gibi isimlere. Kendi soydaşlarına bile hakaret edecek hale geldiler” dedi.

Yıldıray Oğur’dan tepki

Çin’de işkencelere, zulme uğrayan Uygurların yakınları, aileleri Ankara’da seslerini duyurmak istedi ancak şehre alınmadı.

Yaşananlara tepki gösteren Yıldıray Oğur, “Uygurların sorunu dünyanın her yerinde konuşuluyor. Bizde AK Parti ve MHP iktidarında bu engelleme düşündürücü. Çin’le ekonomik ilişkiler var anlaşılır ama bu kadar hiç ses çıkarmamak tuhaf” ifadelerini kullandı.

İşte Doğu Perinçek’e yakınlığıyla bilinen TGB’nin o mesajı…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri