Ana SayfaTürkiye'28 Şubat FETÖ'ye karşı yapıldı' diyen Perinçek'e cevap: Erbakan mı FETÖ’cüydü?

’28 Şubat FETÖ’ye karşı yapıldı’ diyen Perinçek’e cevap: Erbakan mı FETÖ’cüydü?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TV 5 yayınına katılarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “28 Şubat FETÖ’ye karşı yapıldı” sözlerine yanıt verdi.

“Erbakan mı FETÖ’cüydü? Hasan Celal Güzel mi? Muhsin Yazıcıoğlu mu” diye soran Davutoğlu, “Biz o cephede onlarla beraberken Doğu Perinçek’in yeri belliydi. Başörtüsü düşmanlığı yaptı. Türkçe ezanı savundu. Bugün ise yandaş medyada o her gün konuşuyor. Bize ekranlar yasak” dedi.

“BİR DAHA ALLAH, KİTAP, DİN DİYEREK OY İSTEMEYİN”

Davutoğlu,”28 Şubat’ın aktörlerine ekranları açıp, külliyeleri açıp, kaynak aktaranlar bir daha Allah, kitap, din diyerek oy istemesinler, Erbakan Hoca, Anayasa Mahkemesi’nin önünde milletin onurunu savunurken, bu tip adamlar bu milletin inançlarını kökünden yok etmek için çaba sarf ediyorlardı” şeklinde konuştu.

MUHAFAZAKARLARA SESLENDİ: GÖZÜNÜZÜ AÇIN

Gözünüzü açın. Külliye’de 28 Şubat zihniyetinin uzantıları varken, anayasayı biz yaptık diye dolaşıyorken, bunların iş adamlarına özel imtiyazlar veriliyorken AK Parti’nin din ve vatan üzerinden yaptığı hamasete aldanmayın.

AK Parti’ye 28 Şubat’ın o karanlık, kasvetli günlerinden bizi çıkaracak diye oy vermiş olan ve 17 yıldır AK Parti’yi iktidarda tutan o samimi, muhafazakar, inançlı kitleye sesleniyorum. Şimdi bu tabloyu seyrettiniz. Şimdi soralım bakalım. 28 Şubat gerçekten FETÖ’ye karşı mı yapıldı? Perinçek öyle söylüyor. Allah aşkına! Erbakan Hoca’yı “Savunan Adam” yapan rejim hangi rejimdi? 28 Şubat’ta Erbakan hocamız “Savunan Adam” diye Anayasa Mahkemesi’ne gitti. Bütün bir milletin hukukunu savundu. O sırada Fethullah Gülen neredeydi? Köşesinde rahat bir şekilde oturuyordu. Fethullah Gülen yurt dışına kaçtı diyor. Peki kimin yönetiminde kaçtı. 28 Şubat’ta devletin o günkü yöneticilerin izni olmadan biri yurt dışına çıkabilir miydi? Hele hele Fethullah Gülen gibi biri? 28 Şubat, Fethullah Gülen’i koruma altına aldı ve yurt dışına çıkmasına izin verdi ama rahmetli Erbakan hocamızı mahkemeye çıkardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri