Ana SayfaTürkiye28 Şubatçı Politbüro çocuklarına cevabımızdır!

28 Şubatçı Politbüro çocuklarına cevabımızdır!

İktidarın yeni prensi Doğu Perinçek, geçtiğimiz hafta Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye’nin Nabzı programına konuk olmuş ve açık bir şekilde 15 Temmuz Darbe girişimini engellediğini beyan etmiştir.

Son dönemlerde her akşam havuz ve Pelikan medyasında boy gösteren Vatan Partisi lideri, o akşam konuk olduğu Habertürk yayınında “Ben 15 Temmuz gecesi herkesten önce tavır alıp kellemi ortaya koyarak o darbeye karşı milleti ve Türk Silahlı Kuvvetlerini harekete geçirmede en etkin rolü oynamış adamım.” ifadelerini kullandı.

Perinçek, moderatör Didem Arslan Yılmaz’ın “TSK’yı nasıl harekete geçirdiniz?” sorusuna, “Herkesin sustuğu, kim kazanacak dediği ortamda televizyonlara çıkıp bu bir Amerika darbesidir, bu bir FETÖ darbesidir, burada TSK’ya görev düşmektedir. TSK ve millet bu darbeyi ezecektir. Vatan Partisi de görev başındadır diye ilk tavrı alan benim, mesajları veren benim, birçok TSK komutanını da arasanız o mesajların ne anlama geldiğini öğrenirsiniz.” şeklinde yanıt vermişti.

Bunun üzerine Medya Notu olarak Perinçek’in bu iddialarını haberleştirerek konuyu kamuoyunun takdirine bırakmıştık.

Haberimizin yoğun ilgi görmesi, İşçi Partisi dönemlerinden bu yana, seçim akşamları sonuçlar verilirken DİĞER kategorisinde anılan binde 3’lük Vatan Partisi’nin yayın organı Aydınlık’ı harekete geçirdi.

İstiklal ve Bahariye’de ergenlerin bedava dağıttığı, buna rağmen kimsenin dönüp yüzüne bile bakmadığı, bir grup Sovyet artığı tarafından hazırlanan Aydınlık Gazetesi’nin internet sitesi, bugünkü mesaisini bize ve Sayın Ahmet Davutoğlu’na laf yetiştirerek harcamış.

Şimdi gelelim Politbüro artıklarının iddialarına…

Davutoğlu, saklandığı delikte pusuya yatmış!

Aydınlık’ın, bugün bizi etiketleyerek Twitter üzerinden paylaştığı haberinde, Vatan Partisi Basın Bürosu Başkanı Osman Erbil şunları söylemiş: “Genel Başkanımız bu açıklamaları yaptığı sırada, 15 Temmuz’dan kısa bir süre öncesine kadar Başbakanlık koltuğunda oturan Ahmet Davutoğlu ile diğer sözde darbe karşıtı siyasetçilerin sesi soluğu çıkmadı. Hepsi “Erdoğan direnebilecek mi, teslim mi olacak? Yenilecek tarafta yer almayalım” tavrını gösterip saklandıkları deliklerde pusuya yattılar. Kimisi Erdoğan’ın teslim olmayacağını ve FETÖ’cülerin yenileceğini anladıktan sonra deliklerinden çıktı ve sözüm ona “darbeden değil demokrasiden” yana olduklarını açıkladılar.”

Haberin tamamına ise şuradan ulaşılabilir.

Şimdi ise Sayın Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz gecesi neler yaptığına ve ne mesajlar verdiğine bir göz atalım…

Darbe girişiminin seyrinin henüz belli olmadığı ve darbeci hainlerle vatandaşlarımız arasındaki çatışmaların yoğun olarak sürdüğü dakikalarda Sayın Ahmet Davutoğlu’nun NTV’ye yaptığı açıklama.

Davutoğlu: Sokaklara ve meydanlara aynı heyecanla inin!

Sayın Ahmet Davutoğlu, Habertürk yayınında “Bu cunta faaliyeti, bu dar bir grubun yaptığı bu müdahale çabası milli onurumuza yapılan açık bir saldırıdır. Hepimizin onurumuzu korumak için dimdik durmamız gerekir. Kimse hayal kurmasın, tekrar bir darbeler sarmalına Türkiye’yi kimse sokamaz. Bunun için milletimizin bir bütün olarak nerede olursa olsun Hakkari’den Edirne’ye, Muğla’dan Artvin’e kadar her bir köşesinde ve her bir ilinde kendi iradesine sahip çıkması gerekiyor. 1 Kasım seçimlerinde her meydanda milletimizle buluşmuş bir devlet adamı olarak milletime tekrar sesleniyorum: 1 Kasım seçimlerinde nasıl heyecanla gittiyseniz, sokaklara da meydanlara da aynı heyecanla ininiz ve milli iradeye sahip çıkma konusunda göstermeniz gereken onurlu tavrı, vakur tavrı gösteriniz.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, o karanlık gecede sadece ulusal basında değil uluslararası basında da canlı yayınla bağlanıp, o alçak girişime karşı Türkiye’nin sesini Dünya’ya duyurmada öncü bir rol oynadı.

İşte Ahmet Davutoğlu’nun Al Jazeera’ya bağlanarak sıcağı sıcağına uluslararası camiaya Türkiye’nin sesini duyurduğu o yayın.

Buradan Çin çomarlarına son sözümüz…

Bizi CIA’nın psikolojik savaş makinesi gibi çalışmakla itham eden ergenler herhalde bu ara biraz fazla dizi izliyor ya da bizi kariyerine Rus ajanlığıyla başlayıp şimdilerde şansını virüs yuvası Çin’in faaliyetlerinde deneyen genel başkanlarıyla karıştırıyor olmalılar.

O gece Gelecek Partililerin gösterdiği direnç ve cesaretin zekatı sizin bütün camianızı abad eder.

Şu anda Gelecek Partisi’nin kurucu kadrolarında yer alan birçok ismin o gece nerede ne yaptığı bütün kamuoyunun malumu.

O dönem AK Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, o gece İstanbul il teşkilatını örgütleyerek Atatürk Havaalanı’na götürmüştü.

15 Temmuz'da FETÖ'nün hedefindeydi... Şimdi de Pelikan Çetesi'nin ...

O tarihte AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığını yürüten ve şimdi Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı olan İsa Mesih Şahin de ilçe teşkilatına liderlik ederek Boğaziçi Köprüsüne yürüyüşü organize etti.

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi, Konya eski Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in o gece “FETÖ’cü hainleri alnının çatından vurun” emri vermesi de kayıtlara böyle geçti…

Bonus: Girdikleri deliklerde pusuya yatanlar!

Perinçek'in PKK Sevgisinin Sırrı - Haber
Ahmet Hakan: Bazı fotoğraflar insanın peşini hiç bırakmaz, bu da ...
PKK'den Doğu Perinçek'e suçlama - Nerina Azad Tarafsız ve ...

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri