Ana SayfaTürkiye28 Şubat'ta imam hatiplereydi şimdi Şehir Üniversitesi'ne! Kimdir bu abdestli 28 Şubatçılar?

28 Şubat’ta imam hatiplereydi şimdi Şehir Üniversitesi’ne! Kimdir bu abdestli 28 Şubatçılar?

28 Şubat’ın o karanlık günlerinde imam hatipler için bazıları “Buralar Erbakan’ın arba bahçesi” diyerek kara propaganda yapıyordu. Şimdilerde buna tıpatıp benzeyen bir kara propagandayı iktidara yakın isimler yapıyor. Şehir Üniversitesi kapatılıyor çünkü burası Ahmet Davutoğlu’nun arka bahçesi diyen bile oldu.

Bilindiği gibi Şehir Üniversitesi meselesinde AK Parti Genel başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın twitter mesajı büyük tepki çekmişti.

Mehmet Tülüce Usta’nın bu tweetini alıntılayıp bir 28 Şubat göndermesinde bulundu.

28 Şubat döneminde nasıl bazı isimler imam hatipleri Erbakan’ın arka bahçesi olarak görüyorduysa bugün de Şehir Üniversitesi’ni Davutoğlu’nun arka bahçesi gibi gören ve bu nedenle kapatılmasını isteyenler var.

İşte iktidara yakın isimlerin bu görüşü ispatlarcasına kaleme aldığı o skandal satırlar…

Ahmet Kekeç 29 Kasım 2019 Cuma

Üniversite değil, adeta eski Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu’na “diplomalı taraftar” yetiştirme ocağı… Yani, aklın, bilimin, bilginin, kuşkuculuğun tam egemen olduğu üniversiteden çok, şeksiz şüphesiz “tam teslimiyeti” gerektiren bir tekkeye benziyor.

Taha Ün’den tepki gelmişti

Daha önce Şehir Üniversitesi’nin bankadaki bütün varlıklarına el konulmasına ‘abdestli 28 Şubatçılar’ sözleriyle tepki gösteren Taha Ün, “Abdestsizi ile kavga ettik, şimdi sıra abdestli 28 Şubat ile hesaplaşmakta” diye yazmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri