Ana SayfaTürkiye3 milyon lira değerindeki tıbbi cihaz ve malzeme hurda olarak verildi

3 milyon lira değerindeki tıbbi cihaz ve malzeme hurda olarak verildi

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, pandemi hastanesine dönüştürülen Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tıbbi cihazları ile malzemelerinin hurda olarak verildiğini açıkladı.

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’da düzenlediği basın toplantısında kent ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü’de yer alan habere göre, kentte artan Koronavirüs vaka sayılarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yokuş, bir hastanede oksijensizlik nedeni ile ölen hastaların olduğu iddialarının bulunduğunu söyledi.

“Niye Konya’ya sahip çıkmadınız? Neden 1 ay önce tedbir alınmadı?”

Yokuş, “AKP’li vekiller geldiğimiz noktaya kadar niye Konya’ya sahip çıkmadınız? Neden 1 ay önce tedbir alınmadı?” diye sordu. Konya Milletvekili Yokuş, 13 Mart’ta pandemi hastanesine dönüştürülen Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tıbbi malzemelerin taşınma esnasında kırılarak Milli Emlak’a hurda olarak verildiğini de savundu.

Hurdaya ayrılmış malzemelerin fotoğrafını paylaştı

Hurdaya ayrılmış malzemelerin görüntülerini de paylaşan Yokuş, şunları kaydetti:

“Yazır Mahallemizde bulunan eski Numune Hastanesi’ndeki malzemeler ve binası 13 Mart’ta Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilerek ek hizmet binası olarak hizmet vermeye başladı. Pandemi hastanesine dönüştürülen hastanenin malzemeleri kırılıp sökülerek hurda haline getirildi. Yaklaşık 3 milyon lira değeri olan ve 8 kamyondan fazla acil servis malzemesi Milli Emlak’a hurda olarak verildi. Hastanelerde yer yokken hepsi çalışan ve taşınabilir malzemeleri hangi vicdan, hangi ahlak bu malzemeleri hurda diye kamyonlara doldurup Milli Emlak’a atıyor?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri