Ana SayfaTürkiye30 yıl sonra Erzurum'da bir ilk! Romeo ve Juliet orijinal dilinde...

30 yıl sonra Erzurum’da bir ilk! Romeo ve Juliet orijinal dilinde…

Umutsuz bir aşk hikayesini anlatan Romeo ve Juliet oyunu 30 yıl aradan sonra TNT Tiyatro grubu tarafından, orijinal dil ile ilk kez Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda sahnelendi.

Erzurum’un tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi

Shakespeare’ın en önemli eserlerinden biri olan Romeo ve Juliet oyunu düzenlenen Türkiye turnesi kapsamında ilk kez Erzurum’da seyircilerle buluştu. Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen oyun özellikle İngiliz Dili Edebiyatı öğrencileri ve akademisyenleri tarafından büyük ilgi gördü. Oyun sonrası Romeo karakterini canlandıran Harry Owens ve Juliet’in babasını canlandıran David Chittenden İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencileri tarafından gönüllü olarak Erzurum’un bir çok tarihi ve kültürel  yerleri gezdirildi. Harry Owens özellikle Erzurum evlerine hayran kaldığını, Çifte Minareli Medrese’nin eşsiz yapısı karşısında adeta büyülendiğini ifade etti.

TNT Grup tarafından düzenlenen Romeo ve Juliet oyununun Türkiye turnesi kapsamındaki bir sonraki durağı İstanbul olacak. Grup İstanbul’dan sonra Çin ve İtalya gibi büyük ülkelerde seyircilerle buluşmaya devam edecek.

Haber: Bahar Tanrıtanır

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz