Ana SayfaTürkiye4 intihar bile Pelikancıları ikna edemedi

4 intihar bile Pelikancıları ikna edemedi

İstanbul Fatih’te yaşları 48 ile 56 arasında değişen dört kız kardeşin çektikleri maddi sıkıntı nedeniyle yaşamlarına son vermeleri hala tartışılmaya devam ederken Pelikancılara yakınlığıyla bilinen Murat Sarıca’nın attığı tweet şaşkınlık yarattı.

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik krizin toplumu derinden sarstığı ve sosyolojik açıdan bir çok problemin baş gösterdiği bir dönemde yaşanan trajik olaylara bir yenisi İstanbul Fatih’te eklendi.

Maddi darboğaz neticesinde canına kıyan dört kardeş toplumu derinden sarsarken hadise ülkede büyük bir üzüntü yarattı. Tabi bazı istisnalar da olmadı değil.

Pelikancılara yakınlığıyla bilinen Murat Sarıca isimli trol, attığı bir tweet ile şaşkınlık yarattı.

Murat Sarıca, “Fatih’te 4 kardeşin yoksulluktan intihar etmesi, hiç mantıklı gelmiyor. Olay farklıdır. Doğruysa bile tek yanlış, 4 insanın intiharı seçmesidir. Dünya nüfusunun yarısı yoksul. İntiharı seçeni haklı göstermek, intihara teşviktir. Bunun üzerinden muhalefet yapanlar da ayrı iğrenç.” şeklinde bir tweet atarak şok etkisi yarattı.

Olayı mantıklı bulmayan, meselenin intihar vakası olduğuna inanmadığını ifade eden Sarıca, olay doğruysa bile suçun kardeşlerde olduğu imasında bulundu. Dünya nüfusunun yarısının yoksul olduğunu ifade eden Murat Sarıca, kardeşlerin ölümü seçmelerinde ülke şartlarını ve ekonomik krizi gösterenlere sert çıkmayı da ihmal etmedi.

Bununla da yetinmeyen Pelikancı Murat Sarıca, intiharlara üzülenleri de intihara teşvik etmekle suçladı.

Sarıca’nın bu tutumu özellikle sosyal medyada Pelikan çetesinin ve ona yakın güruhun en temel insani hak olan yaşam hakkında bile nasıl insanlıktan çıkabileceğini gözler önüne serdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz