Ana SayfaTürkiyeAsaf Mehmetbeyoğlu kimdir? Abdullah Gül de başsağlığı diledi

Asaf Mehmetbeyoğlu kimdir? Abdullah Gül de başsağlığı diledi

Kayseri eşrafının tanınmış ismi olan Asaf Mehmetbeyoğlu kimdir? Abdullah Gül de hayatını kaybeden Asaf Mehmetbeyoğlu için başsağlığı mesajı yayınladı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de başsağlığı mesajı yayınladığı Asaf Mehmetbeyoğlu hayatını kaybetti. Kayseri eşrafının tanınmış ismi olan Asaf Mehmetbeyoğlu kimdir?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, twitter’dan açıklama yaptı

Hayat dolu kişiliği ve yardım severliğiyle Kayseri’de herkesin sevgisini kazanmış dostumuz, kardeşimiz Asaf Mehmetbeyoğlu’nun koronavirüse yenilip aramızdan erken ayrılmasından derin üzüntü duydum. Mekanı cennet olsun.

Asaf Mehmetbeyoğlu kimdir?

Asaf Mehmetbeyoğlu Kayseri Ticaret Odası’nın başkanlığını, başkanvekilliğini, Kızılay’da yönetim kurulu üyeliğini yapmıştı. Kayseri eşrafının tanınmış ve sevilen isimlerinden biridir. Kayseri Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu koronavirüse yenilerek hayatını kaybetti.

bir süredir tedavi gören Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kayseri Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu’nun cenazesi bu gün saat 11.00’da Hulusi Akar Camisinde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Son yolculuğuna uğurlandı

Asaf Mehmetbeyoğlu’nun cenazesi, Hulusi Akar Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazı öncesinde bir açıklama yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Allah makamını cennet eylesin. Asaf Mehmetbeyoğlu Kayseri Ticaret Odası’nın başkanlığını, başkanvekilliğini, Kızılay’da yönetim kurulu üyeliğini yapmıştı. Her türlü hayır işlerinde Asaf Bey vardı. Benim can dostumdu, kardeşimdi. Bu korona virüs öyle bir şey ki herkes kendisine dikkat etmesi lazım. Tıbbın açıkladığı 3 tane kural var. Buna hepimizin uyması lazım. Sosyal mesafe, maske ve hijyen. Bunlara riayet edersek kendimizi koruyabiliyoruz. Başka türlü korunma aracı da yok. Bütün Kayserili hemşerilerimden özellikle bugünlerde bu 3 kurala dikkat etmesini rica ediyorum” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri