Ana SayfaTürkiye65 yaş üstünün elektriği üç fatura ödemezse kesilecek

65 yaş üstünün elektriği üç fatura ödemezse kesilecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), elektrik piyasasının pandemi ile değişen şartlara uyum sağlayabilmesi ve sokağa çıkma kısıtlamasına takılan 65 yaş üstü vatandaşların sorun yaşamaması adına elektrik tüketicilerinin haklarını belirleyen Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'nde bir dizi düzenleme yaptığı belirtildi

Geçen yılın aralık ayında görüşe açılan ve şubat ayında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi beklenen düzenleme kapsamında 65 yaş üstü tüketiciler, şehit aileleri ve gazilerin elektriklerinin borçlarından dolayı kesilmesi oldukça zorlaşacak.

Cuma günleri, sokağa çıkma yasaklarının olduğu hafta sonları ve bayramlarda da elektrik kesme işlemi uygulanmayacak. Elektrik kesme işlemleri yalnızca pazartesi-perşembe günlerinde saat 08.00 ile 15.00 arasında yapılabilecek.

Yönetmelikte yapılacak değişikliğe göre, aboneliğin 65 yaş üstündeki bir tüketiciye ait olduğu ev kullanıcılarının, engelli kullanıcıların ve şehit aileleri ile muharip/malul gazilerin elektrikleri yalnızca art arda 3 faturanın ödenmemesi halinde kesilebilecek. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri