Ana SayfaMagazinMurat Övüç Ermeni davası ne oldu? Murat Övüç davası sonuçlandı!

Murat Övüç Ermeni davası ne oldu? Murat Övüç davası sonuçlandı!

Murat Övüç Ermeni davası ne oldu? Murat Övüç davası sonuçlandı! Ermenilere yönellik söylediği sözleri nedeniyle yargılanan sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında karar çıktı. Tüm detaylar haberimizde.

Murat Övüç Ermeni davası ne oldu? Murat Övüç davası sonuçlandı! Ermenilere yönellik söylediği sözleri nedeniyle yargılanan sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında karar çıktı. Tüm detaylar haberimizde.

Murat Övüç Ermeni davası ne oldu?

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Ermenilere yönelik dile getirdiği ağır sözleri nedeni ile yargılanan Murat Övüç beraat etti.

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda Ermenilere yönelik sözleri nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Murat Övüç ile avukatı ve davacı Sinom Çekem hazır bulundu.

“Pis Ermeniler” 

Duruşmada suçlamaya ilişkin savunma yapan Övüç, “Videonun tamamı incelendiğinde Türkiye’deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara yönelik bir söylemim olmadığı anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian isimli televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs köklerimize ve Osmanlıya hakaret ettiği için böyle bir tepki verdim. Suçlamaları kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Sanık Övüç, ceza verildiği takdirde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul etmediğini söyledi. Duruşmada beyanda bulunan müşteki Simon Çekem ise, “Sanık, ‘Pis Ermeniler’ şeklinde sözler kullanarak atılı suçu işlemiştir. Falanca insan pistir dememiştir. Paylaşım içeriği açıktır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcılık Övüç’ün ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan 9 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme beraatine karar verdi

Mahkeme, sanık Murat Övüç’ün üzerine atılı suçla ilgili kastının bulunmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

Duruşmanın ardından açıklama yapan Övüç, “Hepsine çok büyük saygı duyuyorum. Ama benim büyüklerime, Osmanlıma kim hakaret ediyorsa en baş düşmanı benim. Kimse benim büyüklerime hakaret edemez” dedi.

Murat Övüç, konuya ilişkin 2,3 milyonluk sosyal medya hesabın açıklama yaptı. “2. kez beraat kararı aldım.” diyerek sevenlerine müjdeli haberi verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri