Ana SayfaTürkiye90 bin şikayete rağmen RTÜK'ten ATV'ye tek bir ceza yok

90 bin şikayete rağmen RTÜK’ten ATV’ye tek bir ceza yok

Habertürk’ten Fatih Altaylı, Halk TV ve Tele 1’e verilen cezaların ardından RTÜK’ün çifte standardını eleştirdi. Bilindiği gibi RTÜK, Halk Tv ve Tele 1’e 5 gün yayın durdurma cezasının vermişti.

Altaylı’nın yazısının satır başları şöyle:

“RTÜK’ün ATV’ye her türlü şikayete rağmen tek bir ceza dahi vermemiş olması tartışmasını hayretle izliyordum.
Çünkü bana göre asıl olan RTÜK’ün birilerine ağır cezalar vermesini istemek değil, hiç kimseye manasız cezalar vermemesini istemektir.
Tabii burada RTÜK’ün tarafsız olmadığını ortaya koymak gibi bir hedef var ise sadece ona da katılırım.
Gerçekten de RTÜK, yapılan önce şikayete, yaşanan onca rezalete karşın ATV’deki bazı programları görmezden geliyor.
Çok daha azını yapan başka kanalların programlarına ise son derece haşin bir biçimde dalıyor.
RTÜK’ün ATV’yi kayırması tartışması başlayınca Üst Kurul’un bundan rahatsız olacağını, utanıp sıkılacağını düşünenler ise hayli yanılgı içindeler.
RTÜK bu eleştirileri “madalya” olarak göğsüne takar ve sicil amirlerine “Bakın efendimiz, nasıl da doğru işler yaptığımızı düşmanlarınız söylüyor” diyerek görevlerini bihakkın yaptıklarını göstermek için kullanır.
Öyle olmasa tüm bu eleştirilerin orta yerinde Halk TV ve Tele 1’e şimdiye kadar kimseye verilmemiş 5 gün yayın durdurma cezası vermezdi.”

Editörün notu: RTÜK üyesi İlhan Taşcı’nın hazırladığı rapora göre 2020 yılının ilk 6 ayında en çok şikâyet edilen kanal ATV oldu. 90 bin şikâyete karşın RTÜK kanalla ilgili rapor dahi düzenlemedi. Şikâyete en çok konu olan program ise Müge Anlı’nınki oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri