Ana SayfaTürkiyeMetropoll araştırması... Gençler hangi ittifaka yakın? AK Parti bir cepheyi daha kaybetti

Metropoll araştırması… Gençler hangi ittifaka yakın? AK Parti bir cepheyi daha kaybetti

Millet ittifakı mı yoksa cumhur ittifakı me gençler kendini hangisine daha yakın hissediyor? MetroPOLL'ün son araştırması ilginç bilgiler içeriyor.

Millet ittifakı mı yoksa cumhur ittifakı me gençler kendini hangisine daha yakın hissediyor? MetroPOLL’ün son araştırması ilginç bilgiler içeriyor.

MetroPOLL araştırma, 18-24 yaş grubunun hangi ittifaka daha yakın olduğunu araştırdı. Araştırma sonucuna göre, gençlerin yüzde 44,1’i Millet İttifakı, yüzde 36,2’si ise Cumhur İttidakı’na yakın olduğunu belirtti.

MetroPOLL Araştırma, 2018 milletvekili seçiminde yaşı tutmadığı için veya tutmasına rağmen sandığa gitmemiş olan 18-24 yaş grubunun hangi ittifaka daha yakın olduğunu araştırdı.

Gençler hangi ittifaka yakın?

6 aylık periyotta yapılan anketlerde gençlere, “Hangi ittifaka daha yakınsınız?” sorusu yöneltildi. Ankete gençlerin yanıtları şöyle oldu:

  • Millet İttifakı Yüzde 44,1
  • Cumhur İttifakı Yüzde 36,2
  • Fikrim Yok/Cevap Yok Yüzde 19,7.

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, çıkan sonuca ilişkin, “Aradaki fark birçoğunun beklentisinin çok gerisinde. Z kuşağı mevcut liderlere fazla itibar etmiyor anlaşılan” yorumunda bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri