Ana SayfaTürkiyeA Haber Esad'a 'kahraman' diyen Perinçek'i çok sevdi

A Haber Esad'a 'kahraman' diyen Perinçek'i çok sevdi

İdlib’de rejim güçlerinin bombalı saldırısı sonucu şehit olan askerlerimiz akıllara AK Parti’nin artık kol kola yürüdüğü Doğu Perinçek’in geçen yıllarda yaptığı açıklamaları getirdi. Perinçek’in geçen aylarda A Haber’de darbe konulu bir programa konuk olması da büyük tepki çekmişti.

Ece Üner’in programına konuk olan Perinçek, Suriye konusunda akıllara durgunluk veren şu açıklamayı yapmıştı: “Esad aslanlar gibi vatanı için çarpışıyor.”

Suriye’de milyonlarca insanın vatanlarından ayrı düşmesine, yüzbinlerce insanın can vermesine neden olan Esad’a Türkiye’deki öfke giderek artarken, sosyal medya kullanıcıları son zamanlarda AK Parti ile sıkı ilişkiler kuran Perinçek’in sözleri yeniden dolaşıma girdi.

Sayın Esad

Dün de Habertürk canlı yayınında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Beşar Esad’dan her fırsatta sayın diye bahsetmesi tepki çekti.

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu ‘Nedir Ne Değildir’ programına konuk olan Perinçek, Suriye’de rejimin askerlerimizi şehit etmesinde hatayı Türkiye’nin politikalarına yıkmaya çalıştı.

Perinçek ayrıca, 13 şehidimizin sorumlusu Esad’dan sürekli ‘sayın’ diyerek bahsetmeyi de ihmal etmedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri