Ana SayfaTürkiyeA Haber ilk değil! İşte Turkuvaz Medya’nın Kudüs’ü İsrail’e verme sevdası

A Haber ilk değil! İşte Turkuvaz Medya’nın Kudüs’ü İsrail’e verme sevdası

A Haber Kudüs’ü İsrail’e ait bir şehir olarak gösterdiği için eleştirilerin hedefi olurken, aynı yayın grubuna ait Sabah Gazetesi’nin de bulmaca ekinde Kudüs’ü “İsrail’de bir kent” olarak verdiği ortaya çıktı. İki markanın da bağlı olduğu Turkuvaz Medya’nın söz konusu tutumuyla ne amaçladığı merak ediliyor.

A Haber, bugün yaptığı canlı yayında büyük bir skandala imza atarak Çin’in İsrail Büyükelçisi Ölü Bulundu haberiyle ilgili yaptığı canlı yayında Kudüs’ü İsrail’in bir kenti olarak tanımlamıştı.

Söz konusu skandalın editöryal bir hata mı yoksa yayın politikası mı olduğu sorusu merak edilirken, aynı yayın grubuna ait Sabah Gazetesi’nde de benzer bir ifade kullanıldığı ortaya çıktı.

“İSRAİL’DE BİR KENT: KUDÜS”

Trump’ın ülkesinin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı sonrası yıllardır süren Kudüs davasında çok daha kritik bir sürece girilirken, Türkiye’de de Yenikapı mitingiyle İsrail’e ve ABD’ye büyük tepki gösterilmişti.

Turkuvaz Medya’ya bağlı Sabah Gazetesi ise bulmaca ekinde tepki çeken bir soruya yer vermiş, bulmacada; “İsrail’de bir kent” sorulurken, yanıtın Kudüs çıkması büyük tepki çekmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri