Ana SayfaDünyaABD: Venezuela Büyükelçiliği'ne müdahale savaş nedeni sayılacak

ABD: Venezuela Büyükelçiliği’ne müdahale savaş nedeni sayılacak

Maduro’nun ülkeyi terk etmesi için 72 saat süre verdiği ABD Venezuela Büyükelçisi Todd Robinson, “Maduro yönetiminin bizi kovma yetkisi yok. Juan Guaido bizim kalmamızı istiyor. Bir yere gitmiyoruz. Maduro hükümetinin elçiliğimize olası müdahalesi, savaş nedenidir.” açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu Venezuela’nın geçici devlet başkanı olarak tanımasının ardından Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ABD’li diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre vermişti.

Büyükelçi Robinson: Maduro’nun elçiliğe müdahalesi savaş nedenidir

Venezuela Büyükelçisi Todd Robinson, “Maduro yönetiminin bizi kovma yetkisi yok. Juan Guaido bizim kalmamızı istiyor. Bir yere gitmiyoruz. Maduro hükümetinin elçiliğimize olası müdahalesi, savaş nedenidir.” açıklamasında bulundu.

Kendini Venezuela Devlet Başkanı ilan eden Juan Guaido kimdir?

Juan Guaido kimdir?

Henüz 35 yaşında olan George Washington Üniversitesi mezunu Juan Guaido muhalefetteki ulusal meclisin başkanı konumunda. Guaido ABD Başkanı Donald Trump’ın Venezuela’ya siyasi darbe niteliği taşıyan açıklamalarından dakikalar önce bir miting düzenledi ve yemin ederek kendini ülkenin fiili başkanı ilan etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz