Ana SayfaDünyaABD yeni Türkiye Büyükelçisi Jeff Flake kimdir? Jeff Flake nereli? Türkçe biliyor...

ABD yeni Türkiye Büyükelçisi Jeff Flake kimdir? Jeff Flake nereli? Türkçe biliyor mu?

ABD yeni Türkiye Büyükelçisi Jeff Flake kimdir merak konusu oldu. Anadou Ajansı'nın geçtiği bilgiye göre ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeff Flake olacak.

ABD yeni Türkiye Büyükelçisi Jeff Flake kimdir merak konusu oldu. Anadou Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeff Flake olacak. Jeff Flake kimdir, nereli? Jeff Flake Türkçe biliyor mu?

Jeff Flake kimdir?

ABD Başkanı Joe Biden’ın, eski Arizona senatörü Jeff Flake’i Türkiye Büyükelçisi olarak aday gösterdiği bildirildi. Şimdiden Jeff Flake’in Türkçe bilip bilmediği merak konusu oldu.

Jeff Flake 1962 Arizona doğumlu bir siyasetçidir. Cheryl Flake ile 1985 yılından beri evli olan Jeff Flake’in 5 tane çocuğu vardır.

Twitter’da 700 bine yakın takipçisi bulunan Jeff Flake’i buradan takip edebilirsiniz.

Jeff Flake’ten ilk açıklama

Kişisel bloğu Medium’dan konu hakkında bir yazı kaleme alan Jeff Flake “Amerika Birleşik Devletleri’nin uzun süredir NATO müttefikimiz olan Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkisinin stratejik önemi göz önüne alındığında, Başkan Biden’ın bu büyükelçilik adaylığı ile bana duyduğu güvenden onur ve onur duyuyorum. Bu, her iki ülkemiz için de önemli bir zamanda çok önemli bir görevlendirme. Cheryl ve ben hizmet etme fırsatı için minnettarız ve Türkiye’nin sıra dışı insanlarını tanımaya hevesliyiz.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri