Ana SayfaTürkiyeABD’de okumak için yardım isteyen Defne Özkan'a büyük linç!

ABD’de okumak için yardım isteyen Defne Özkan’a büyük linç!

ABD’de oyunculuk okumak için yardım isteyen Defne Özkan dolandırıcı mı? İnternette son günlerde bir video ve o video üzerinden dönen bir tartışma var. ABD’de oyunculuk okumak için yardım isteyen Defne Özkan gerçekte bir dolandırıcı mı? Yoksa basit bir yardım isteği çok mu irdeleniyor? Defne Özkan son 2 gündür sosyal medyada büyük lince uğruyor.

Son birkaç gündür sosyal medyada bir video dolaşıyor. Defne Özkan adlı öğrenci Amerika’da okuyabilmek için yardıma ihtiyacı olduğunu anlatıyor.

Defne Özkan yardım istediği videoda neler söylüyor?

Merhaba ben Defne Özkan. Şu anda Kadıköy Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisiyim. Bu seninin başında yurt dışında oyunculuk için bir yola girdim. Dünyanın en önemli 10 oyunculuk okuluna internetten başvurdum. Onlar da beni New York’ta yüz yüze görüşmelere çağrıldı. Görüşmeler çok olumlu geçti. Türkiye’den oraya sadece seçmeler için gitmiş olmam onları çok şaşırttı ve etkiledi.

Türkiye’ye geri döndüğümde bir süre sonra kabullerimi aldım. Birçok okuldan kabulümü aldım. Ama bana en çok burs veren okulu kabul ettim. Pace Üniversitesi. New York’ta. Jack Nicholson, Bradley Cooper gibi birçok isim buradan mezun oldu.

Bir senede sadece 15 erkek ve 15 kız oyuncu seçiyorlar. Ben o 15 kızdan biri oldum. Bu şans benim için çok onur verici. Sınıftaki yabancı tek kız benim. Diğer hepsi Amerikalı. Maalesef bursum 1/3’ünü karşılıyor. Geri kalan kısmını bir ailemle karşılayamıyoruz. Sizden tek isteğim gönlünüzden herhangi bir şey kopuyorsa o bile yeterli olacaktır benim için. Herhangi bir destek benim için yeterli. Çok teşekkür ederim. Bu hayalime bu kadar yaklaşmış olmak bile benim için çok değerli.

Defne Özkan’a gelen tepkiler

Şalom gazetesinde yazan Riva Hayim Defne Özkan’ın insanları ‘süper bir yeteneğim’ diyerek kandırdığını iddia etti. Riva Hayim, “Çarp ablam milleti. Dünya çapı de kainat de, hayallerim de.. 50.000 doları al” sözleriyle sert eleştiriler yöneltti.

Türkiye’de yetişen en güçlü YouTuber’lardan biri olan Barış Özcan’ın durumu ile Defne Özktan’ı karşılaştıranlar da oldu.

Gelen eleştirilere Defne Öçkan’dan yanıt

Defne Özkan hakkında yapılan haberlerden büyük rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Dolandırıcılık olmadığını kanıtlamak için okul kabullerimi bile paylaştım” dedi.

Konsolosluk Defne Özkan’a sahip çıktı

Genç kızın kampanyasına bizzat New York Konsolosluğu’nun sahip çıkması, Defne Özkan’a yönelik nefreti daha da arttırdı. Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu’nun twitter hesabından paylaşılan mesajda, “Defne Hanım, öncelikle başarınızdan ötürü sizleri T.C. New York Başkonsolosluğu olarak tebrik ederiz. E-posta adresiniz, irtibat bilgileriniz ve özgeçmişinizi bize iletebilirseniz sizlere yardımcı olmak adına elimizden geleni yapacağız. Peşin teşekkürler” denildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz