Ana SayfaTürkiyeAbdülhamit Gül: Kelepçeli görüntüye niye çok takıyorsunuz?

Abdülhamit Gül: Kelepçeli görüntüye niye çok takıyorsunuz?

Dün duyurulan yargı reformunun ardından sıcak açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazeteci Kadri Gürsel’e kelepçe takılmasıyla ilgili “Kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş. O görüntü gerçekten çok kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Yargı Reformu Strateji Belgesi’yle ilgili değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “İfadesinden, düşüncesinden, eleştirisinden dolayı hiç kimsenin hapis cezası ya da mahkumiyet almadığı bir sistemi hep beraber inşa edeceğiz” dedi. Gazeteci Kadri Gürsel’in kelepçeli görüntüsünü de değerlendiren Gül, “Kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş. O görüntü gerçekten çok kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda Yargı Reformu Strateji Belgesi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Gül, “Denetime açık, şeffaf bir şekilde bu reformun uygulanması, hayata geçmesini takip edeceğiz” diye konuştu.

“Bu belge AK Parti’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Adalet Bakanlığı’nın değil Türk milletinin, 82 milyonun belgesidir” diyen Gül, şöyle devam etti: “Tutuklulukta soruşturma ve kovuşturma dönemiyle ilgili bir azami süre var. Diyelim 3 yıl dava açmadınız, 3 yıl tutuklu kalabiliyor. Böyle olmayacak. Birisi tutukluysa bir an önce mahkemenin önüne çıkması onun en doğal hakkıdır.”

Kadri Gürsel’e kelepçeye açıklama

Cumhuriyet Gazetesi davasında aldığı 2 yıl 6 ay hapis cezasının kesinleşmesi üzerine denetimli serbestlik hükümleri için cezaevine gönderilen gazeteci Kadri Gürsel’in kelepçeli görüntüsüne tepki gösteren Gül, “Kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş… O görüntü gerçekten çok kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Stratejisi’yle ilgili “Denetime açık, şeffaf bir şekilde bu reformun uygulanmasını, hayata geçmesini takip edeceğiz.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz