Ana SayfaTürkiyeAbdülhekim Karabıyık: Esnaf borcu borç ile kapatmaya çalışıyor

Abdülhekim Karabıyık: Esnaf borcu borç ile kapatmaya çalışıyor

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarını ziyaret etti

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ve il yönetimi ,Van Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESOB),Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Van Lokantacılar, Fırıncılar, Pastacılar, Kahvaltıcılar ve Kasaplar Esnaf Odası, Terziler, Konfeksiyoncular, Kunduracılar ve Giyim Sanatkârlar Odası, Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu Başkanlığı, Küçük Marangozlar Sitesi, Eski Marangozlar Sitesi ve Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığını ziyaret ederek pandemi sürecinde yaşanan genel sorunlar hakkında bilgiler aldı.

İnsanlar evlerine ekmek götüremiyor

Dolar, altın, Euro almış başını gidiyor faizler yükseldikçe yükseliyor. İnsanlar evlerine ekmek götüremiyor bundan daha vahim bir durum var mıdır? Esnafın hemen hemen hepsi birinci dalgada ciddi sorunlar yaşadı ve borcu borç ile kapatmaya çalıştı, birçoğuna o an cazip gelen kredilerin ödemeleri başladı ve şuan tekrar iş yapamaz haldeler yine kepenkler kapatıldı ve yasaklar başladı. Bu insanlar bu ödemeleri nasıl yapacak bunu düşünmek lazım. Yaptığımız görüşmeler kapsamında esnaflarımızın birçok talebi var fakat en önemlilerini birkaç başlık halinde toparlarsak; Bankalardan kullanılan kredilerin vade farkı ödenmeksizin en az 6 ay veya 1 yıl ertelenmesi aynı şekilde SGK ve vergi ödemelerinin de faiz işlemeden ertelenmesi. %95 kiracı olan esnafa devletten hibe şeklinde destek verilmesi. Hatta bu konu ile ilgili özellikle mülkiyeti belediyeye ait olan dükkanlardan pandemi sürecinde en az 6 ay kira alınmaması olabilir. Hatta bu mülk sahiplerine de örnek olur ve onlarda bir nevi esnafa destek sağlamış olurlar ifadelerini kullandı.

Başkan Karabıyık pandemi tedbirleri kapsamında önümüzdeki günlerde Gelecek Partisi Van il Başkanlığı olarak geniş kapsamlı ziyaretlerimiz devam edecek ve her kesime ulaşmaya çalışacağız” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri