Ana SayfaTürkiyeAbdulkadir Selvi: AK Parti'de büyük kabine değişikliği kapıda

Abdulkadir Selvi: AK Parti’de büyük kabine değişikliği kapıda

AK Parti’nin İstanbul’un 31 ilçesinde oyların yeniden sayılması talebi Yüksek Seçim Kurulu tarafından kısmen reddedildi. AK Parti Büyükçekmece’de ise 21 bin sahte seçmen yazıldığı gerekçesiyle seçimin iptal edilmesini istemişti. YSK İstanbul’da bütün oylar yeniden sayılsın itirazını reddetti. Buna göre 21 ilçede 51 sandıkta oylar yeniden sayılacak.

Peki bütün bu tartışmalar sonunda İstanbul’da kaybeden AK Parti olursa ne olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan nası bir hamlede bulunacak.

Sorunun yanıtını masaya yatıran Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’ye göre Erdoğan kabinede büyük değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

Bugün Hürriyet gazetesinde “AK Parti’nin İstanbul stratejisi iki ayaklı” başlıklı bir yazı kaleme alan Abdulkadir Selvi, “Beklenti Erdoğan’ın önemli oranda kabine değişikliğine gideceği yönünde” dedi:

AK Parti’de İstanbul seçimlerine ilişkin ciddi bir sorgulama süreci yaşanıyor. Seçimlerden sonraki ilk MYK toplantısı çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak. Seçim sonuçları değerlendirilecek ama özellikle İstanbul ve Ankara seçimleri masaya yatırılacak. Seçimler cuma günü ise MKYK’da ele alınacak. Erdoğan’ın kabinede ve parti yönetiminde değişiklik yapmak için İstanbul seçimlerinin netleşmesini beklediği ifade ediliyor. Beklenti Erdoğan’ın önemli oranda bir değişikliğe gideceği yönünde. Seçimlerle ilgili olarak yarın yapılacak MYK toplantısına sunulmak üzere bir rapor hazırlandığı söyleniyor. İstanbul seçimleri için titiz bir çalışmanın yapıldığı ifade ediliyor. AK Parti’nin hazırladığı raporda, “CHP’nin sandık hilesi ve sahte seçmen yazımı” geniş yer tutuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz