Ana SayfaTürkiyeİşte Erdoğan ile Arınç arasındaki çok gizli o istifa konuşması

İşte Erdoğan ile Arınç arasındaki çok gizli o istifa konuşması

Kamuoyunu bilgilendirmek yerine algı yönetmek amacıyla yazılar yazan Abdulkadir Selvi bu kez Arınç – Erdoğan arasında geçen konuşmaya odaklandı. İşte Hürriyet yazarı Selvi’nin iddiasına göre Erdoğan ile Arınç arasında yaşananlar…

AK Parti kurucularından eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti. Bu istfa öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bi görüşme gerçekleştirdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan ve Arınç arasındaki telefon görüşmesinin detaylarını yazdı.

Selvi yazısında, “Randevu talebi Arınç’tan geliyor ama Cumhurbaşkanı telefonla arıyor. Karşılıklı olarak diyalogların yaşandığı bir görüşme gerçekleşiyor. Arınç, ‘Ben isimler konusunda konuştuğum için yanlış yaptım. Onu kabul ediyorum. İsimler üzerinde konuşmamalıydım. Ama ben sadece bunları söylemedim. 4 saatlik programda şunları da anlattım’ diye bir özet yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan sabırla dinliyor. Arınç, ‘İsimler üzerinde konuşmakla hem partiye, hem size, hem cumhur ittifakına zarar verdim. Partimden ayrılmayacağım. Ama müsaade ederseniz Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa edeceğim’ diyor. Cumhurbaşkanı, ‘Peki o zaman” diye karşılık veriyor.” ifadesini kullandı.

Abdulkadir Selvi yazısında şunları kaydetti:

“Tabii ki zor bir durum. Ancak edindiğim bilgiye göre Arınç ile Erdoğan’ın arasında bir polemik yaşanmıyor. Seviyeli bir konuşma gerçekleşiyor. Netice itibarıyla bir istifa konuşması ama karşılıklı olarak bir kırgınlık ifadesi kullanılmıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri