Ana SayfaTürkiyeAbdulkadir Selvi: Erdoğan'dan Davutoğlu için ihraç sinyali

Abdulkadir Selvi: Erdoğan’dan Davutoğlu için ihraç sinyali

Ahmet Davutoğlu’nun yayınladığı manifesto ve sonrasında dile getirdiği eleştiriler için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihraç sürecini başlatabileceği iddia edildi. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ihraç iddiasını ündeme getiren yazar oldu.

Eğer Hürriyet yazarının bu kehaneti gerçekleşmezse bu kez sorulacak soru belli: Abdulkadir Selvi Hürriyet’teki yazılarıyla kime ve neye hizmet ediyor?

Ahmet Davutoğlu “AK Parti’de kendini gösteren kibirli dil, kutsal değerlerin siyasi çıkarlar uğruna hoyratça kullanılması, siyasi rakiplerin yıpratılması, iftiranın yaygınlaşması, ömrünü davaya adamış isimlerin toplumsal itibarlarının yok edilmesi” şeklinde özetlenebilecek itirazlarını bir manifestoyla dile getirmişti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 13 Mayıs Pazartesi günkü köşe yazısında, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun ramazandan sonra partiden ihraç edileceğine yönelik sinyallerin olduğunu öne sürdü.

Selvi’nin bugün Hürriyet’te yayımlanan “YSK’nın perde arkası ve İstanbul seçimleri” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

(…) Bu arada Erdoğan hem MKYK’da hem İstanbul’daki toplantıda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun YSK kararı üzerine yaptığı çıkışlara değiniyor.

Abdullah Gül için “Kurucumuz değildi. Zaten cumhurbaşkanlığından sonra da partimize üye olmadı” diyor. Davutoğlu için “eski başbakan” ifadesini kullanmakla yetiniyor. Ama ramazandan sonra Davutoğlu’yla ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği yönünde sinyal veriyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz