Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başcı: Millet donuyor, haciz memurları da oradan oraya koşturuyor. Milletimize bunu...

Abdullah Başcı: Millet donuyor, haciz memurları da oradan oraya koşturuyor. Milletimize bunu mu reva gördünüz? Yazıktır, günahtır

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Elmadağ’da kanaat önderleriyle bir araya gelirken yaptığı konuşma sosyal medyada büyük ses getirdi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, Davutoğlu’nun o konuşmasını, “Haciz memurları da oradan oraya koşturuyor. Milletimize bunu mu reva gördünüz? Yazıktır, günahtır.” sözleriyle paylaştı.

Ahmet Davutoğlu’nun Ankara’da yaptığı konuşmayı twitter hesabından paylaşan Abdullah Başcı, şu notu da düştü:

Bu kış gününde vatandaş perişan, soğuktan donuyor, açlık yaşıyor. Haciz memurları da oradan oraya koşturuyor. Milletimize bunu mu reva gördünüz? Yazıktır, günahtır.

Davutoğlu’nun büyük ses getiren konuşması şu şekilde:

Faturalar gelmeye başladı, vatandaş soğuktan kırılıyorum diyor. Sabah hale gittim vatandaş bir poşetin içine atılan biberleri doldurmuş eve götürüyordu. Hüngür hüngür ağlıyordu.

Ziraat Bankası evler satıyor. 25 bin liraya satışa çıkarılan evler var. Allah aşkına Ziraat Bankası emlak ofisi mi? Niye satıyor bunları. Çünkü vatandaş borcunu ödeyememiş Ziraat Bankası da vatandaşın evini haczetmiş. Ziraat Bankası bugün çiftçileri haczeden hacizci konumunda.

Öbür tarafta işadamlarının milyarlarca liralık kredilerini erteliyor, yeniden yapılandırıyor, yeniden erteliyor.

Bu iktidar size çalışmıyor. Bu iktidar Elmadağlılara, Ankaralılara çalışmıyor. Bu iktidar üç beş yandaşa, üç beş haramzadeye, üç beş rantiyeye, üç beş faizciye çalışıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri