Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başcı: Pelikancılar şimdi de Davutoğlu'nun omzundan Erdoğan'a mı ateş ediyor? Hilal...

Abdullah Başcı: Pelikancılar şimdi de Davutoğlu’nun omzundan Erdoğan’a mı ateş ediyor? Hilal Kaplan siz nasıl bir oluşumsunuz?

Hilal Kaplan’ın “Ahmet Davutoğlu 17-25 Aralık’tan 2 ay önce Eylül’de F. Gülen ile görüşmüştü.” sözleri yeni tartışmalara kapı araladı. Abdullah Başcı, Davutoğlu’nun omzundan Erdoğan’ı hedef alan Pelikancı yapıya Davutoğlu’nun videosuyla yanıt verdi.

Pelikancı Hilal Kaplan’ın sözlerine twitter’dan yanıt veren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, şu ifadeleri kullandı:

Hilal hanım (pelikancılar) Şimdi’de Davutoğlu’nun omuzundan Erdoğan’a mı ateş ediyorsunuz? Siz nasıl karmaşık bir oluşumsunuz

Davutoğlu Gülen ile görüşmesi hakkında ne demişti?

Davutoğlu konu hakkında katıldığı bir YouTube yayınında şu ifadeleri kullanmıştı:

2013 Eylül’ünde Gülen’in yabancı istihbaratlar tarafından kullanılmasını engellemek için görüşmeye gittim. Türkiye’ye gelmesini temin etmek için, ikna etmek için yapıldı bu görüşme.

Erdoğan da “Evet benim talimatımla gitmiştir. Geri döndüğünde de bana rapor etmiştir” dedi.

O zaman Sayın Erdoğan başbakandı. Çok net ifadelerle “Geri dönmeyi düşünmüyor. Türkiye’de ciddi sakıncalar olacak işlere kalkışabilirler. Tedbirli olmak gerekir dedim. Bundan başka da hiçbir görüşmem yok.

Ne olmuştu?

Garip bir şekilde Pelikancı Hilal Kaplan Ahmet Davutoğlu’nun yıllar önce Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleşmiş bir görüşmesini yeniden gündeme getirdi. Davutoğlu’nun 17-25 Aralık sürecinden önce Erdoğan’ın isteği ve talimatıyla Gülen ile yaptığı görüşme Pelikancılar tarafından dolaşıma sokuldu.

Medya Notu da “Hilal Kaplan’ın buradaki gerçek hedefi Davutoğlu mu yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan mı” diye sormuştu.

Hilal Kaplan, Davutoğlu Gülen ile görüştü diyerek Ahmet Davutoğlu’nun pozisyonunu tartışmalı hale getirmeye çalışırken aslında hedefe koyduğu kişi Erdoğan mıydı? Çünkü o görüşme dönemin başbakanı olan Erdoğan’ın bizzat talimatıyla yapılmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri