Ana SayfaTürkiyePelikancılar Yeni Akit'i de mi esir aldı? Davutoğlu hakkındaki yalan habere Abdullah...

Pelikancılar Yeni Akit’i de mi esir aldı? Davutoğlu hakkındaki yalan habere Abdullah Başcı’dan jet yalanlama

Ahmet Davutoğu düşmanlığı üzerine kendilerine çamurdan bir kariyer inşa eden Pelikancıların çizgisine Yeni Akit de mi dahil oldu? Davutoğlu’nu itibarsızlaştırmak için yoğun mesai harcayan Pelikancıların kullandığı yöntemlerle, Yeni Akit de bugün bir yalan servis etti. Ahmet Davutoğlu’nun toplumsal itibarını zedelemeyi hedefleyen Yeni Akit’in haberine yalanlama, Abdullah Başcı’dan geldi.

Eski AK Parti milletvekili, KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı, Ahmet Davutoğlu’nun 9 Ağustos tarihindeki Konya programı hakkında Medya Notu‘na önemli açıklamalar yaptı. Abdullah Başçı, “Davutoğlu’nun Konya’daki karşılama programı iptal edildi” şeklindeki Yeni Akit haberinin bütünüyle uydurma ve kötü niyetli olduğunu belirtti.

Ya yeni bir hal ya izmihlal’ diyerek ilk konuşmasını Konya’da yapmıştı Sayın Davutoğlu. Yeniden Konya’yı ziyaret edeceği öğrenildi. Ancak Yeni Akit gazetesinde Ahmet Davutoğlu’nun Konya programını iptal ettiği yönünde bir haber yayınlandı? Bu haberin bir karşılığı, doğruluğu var mıdır?

Programımız iptal edilmedi. 9 Ağustos Cuma günü konuştuğumuz gibi programımız yapılacak. Hocamız benim davetlim olarak geliyor. Cuma günü Taşkent’te Allah nasip ederse geçmişlerimiz için Kuran okutacağız. Daha sonra da son dönemde yapılmaz olan köy usulü yemek organize ettik. Sayın Davutoğlu’nu aradım kendisi de geleceğini söyledi.

Ben 25 gündür Karaman, Ermenek, Beyşehir, Seydişehir, Konya’dayım. İnanın hocaya karşı ilgi o kadar artmış ki! Ancak hocayı sabote etmek için bu tür abuk sabuk haberler yapıyorlar. Sessiz yığınlar, gariban halkımız hocamızın arkasında duruyor.

Yeni Akit gazetesine yıllarca abone oldum. 15-20 sene abone oldum. Aboneliğimi de 1 sene önce iptal ettirdim. Çünkü artık yalan haber onların işi olmuş. Çıktığı ilk tarihlerle bugün savrulduğu nokta birbirinden çok ama çok farklı. Üstelik geçmiş dönemlerde onların programlarına da çıkmış biriydim.

Haberde “Kimsenin gündemine Davutoğlu’nun programını aldıramıyoruz” şeklinde ilginç ifadeler için neler söylemek istersiniz?

Sayın Davutoğlu istesin her gün onlarca programı Türkiye’nin her yerinde yaparız. Yeter ki hocamız ‘program yapın’ desin. Hocamız çok mütevazı ve alçakgönüllü bir duruş sergiliyor. Kendisine hakaretler eden insanlarla bile karşılaştığında onlara tebessümle yaklaşıyor. Beden diliyle onlara ders veriyor ama bazı insanları bunu anlamamayı tercih ediyor. Maalesef hakaretlere ve saldıraya alışmışlar.

Yeni Akit son zamanlarda üst üste yaptığı olumsuz Ahmet Davutoğlu haberleriyle biliniyor.

Eğer kalabalık hesabı yapsaydım ben bu organizasyonu bayramda yapardım. En az 10 bin kişiyle de bir karşılama olurdu. Ancak biz bu tür küçük hesapların peşinde hiçbir zaman olmadık.

Davutoğlu’nun sizinle telefonla görüştüğü ve Konya programını iptal ettiği iddia edildi. Davutoğlu ile bu konuda bir görüşmeniz oldu mu?

Haber baştan sona kurmaca ve hayali. Konya programını iptal etmek gibi bir durum söz konusu değil. Hocam cuma günü için desin ki ‘havaalanında beni gelin karşılayın’ inanın bunu samimi söylüyorum, on binlerce insanımız havaalanına gelir. Konya’daki sessiz yığınların sayısı çok fazladır. Bunları bilmiyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz