Ana SayfaTürkiyeSoylu Serhat Albayrak'ı tasfiye etmeye mi çalışıyor? Abdullah Başcı'dan çok konuşulan mesaj

Soylu Serhat Albayrak’ı tasfiye etmeye mi çalışıyor? Abdullah Başcı’dan çok konuşulan mesaj

Süleyman Soylu SETA üzerinden Serhat Albayrak’ı mı hedef aldı sorusu tartışılmaya devam ederken Abdullah Başcı’dan sert bir çıkış geldi.

Süleyman Soylu’nun Habertürk yayınında SETA’yı eleştirmesi çok konuşulmuştu. Süleyman Soylu SETA üzerinden Serhat Albayrak’ı mı hedef aldı sorusu tartışılmaya devam ederken Abdullah Başcı’dan sert bir çıkış geldi.

Medya Notu’nun Süleyman Soylu’nun Habertürk yayınında söylediklerini analiz eden haberini paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, Soylu’nun Davutoğlu’nun ardından Serhat Albayrak’ı saf dışı bırakmayı hedeflediğini söyledi.

Süleyman Soylu Sedat Peker’in iddialarına yanıt vermek için çıktığı Habertürk’te “HDP’nin eş genel başkanı olan Mithat Sancar geldi. Bir şey söyledi orada. Özeti şu: Apo içeriden çıkacak. İki, Suriye’de, Kuzey Suriye’de bir devlet kurulacak, başına geçecek. Üçü, Türkiye’de özerk bir anayasa yapılacak, kendine ait bir anayasa yapılacak” sözleriyle SETA’yı eleştirmişti. 

Süleyman Soylu’nun Serhat Albayrak’ın başında olduğu SETA’yı HDP üzerinden hedef alması hakkında bir mesaj paylaşan Abdullah Başcı’nın o iddiası çok konuşuldu.

Abdullah Başcı mesajında, Soylu’nun “Ben her şeyi yaparım kimse müdahale edemez” havasında olduğunu belirterek Soylu’nun Ahmet Davutoğlu hakkındaki sözlerine de atıfta bulundu. 

Hatırlanacağı gibi Süleyman Soylu, o Habertürk yayınında MKYK öncesi toplanan imzalarla Davutoğlu’nun oyun dışında bırakılmasında kendisinin de payını olduğunu açık şekilde ifade etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri