Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başcı: Sedat Peker'in kokain iddiaları ülkenin beynini, DNA’sını ilgilendiriyor! Hakimler, savcılar...

Abdullah Başcı: Sedat Peker’in kokain iddiaları ülkenin beynini, DNA’sını ilgilendiriyor! Hakimler, savcılar nerede?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, uyuşturucuyla mücadele çalıştayınca önemli açıklamalar yaptı.

Gelecek Partisi’nin organize ettiği ve Ankara’da düzenlenen çalıştayda konuşan Abdullah Başcı, Sedat Peker’in kokain iddiaları üzerinden hakim ve savcılara seslendi. Başcı, “Bir ülkeyi, bir devleti düşünün. Bundan birkaç ay önce Sedat Peker denen bir zat çıktı. Aynen şunları söyledi. Venezuella’dan 3.8 ton kokain Türkiye’ye gelmek üzere gönderildi. İzmir’de kimin aldığı belli değil. İkincisi madem böyle bir olay var. Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Bey maalesef kokain hattını çizmek için Venezuela’ya gidiyor. Bu Binali Bey’e sorulunca ‘Kit götürdü’ diyor. Bu kadar yardımsever insanlarsa o yardımları hemen yakınımızda yardıma ihtiyaç ülkeler var oralara yapsalardı. Bunları ben söylemiyorum. Sedat Peker söylüyor.” dedi.

Ülkenin beynini, DNA’sını ilgilendiriyor

Başcı, Sedat Peker’in iddiaları karşısında hakim ve savcıları göreve davet ederek, “Şurada dışarıya çıkalım. Ufak bir tartışma olsa devletin polisi gelir, tutanağını tutar. Arkasından konu adli mercilere intikal eder. Devletin savcısı, hakimi konu hakkında kararını verir. Maalesef ülkemizin beynini, DNA’sını ilgilendiren bir konuda, 3.8 ton kokain ülkeye geliyor, birisi de gidiyor kokain haritasını çizmeye çalışıyor. Devletin güvenlik güçleri, hakimler, savcılar nerede. Bu saate kadar bir soruşturma açılmadı.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri