Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi çiftçilerin sorunlarına derman olmaya devam ediyor! Abdullah Başcı'dan AK Parti'ye...

Gelecek Partisi çiftçilerin sorunlarına derman olmaya devam ediyor! Abdullah Başcı’dan AK Parti’ye 4 maddelik çözüm önerisi

Gelecek Partisi'nden Abdullah Başcı çiftçilere destek açıklamasıyla gündem yaratmaya devam ediyor.

Gelecek Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başcı’dan çiftçilerin sorunlarına çözüm üreten hamleler gelmeye devam ediyor.

Daha önce Antalya ve İzmir’de yaşanan sel felaketinden etkilenen çiftçiler için yardım faaliyetleri organize eden, bölgede erzak yardımlarının yapılmasını sağlayan, çatısı uçan vatandaşlarını çatılarının onarılması için acil çözümler üreten  Abdullah Başcı’dan ses getiren mesajlar geldi.

Önceki günlerde cumhurbaşkanlığından çiftçilere sürprizler olduğu yönünde açıklamalar gelmişti. Çiftçilere verilen ancak hala tutulmayan sözlerin takipçisi olan Abdullah Başçı, twitter’dan şu mesajları paylaştı:

“14 Aralık’ta yapılan bakanlar kurulu toplantısı öncesi Sn. Cumhurbaşkanı çiftçilere süprizlerinin olduğunu söylemişti fakat çiftçilere yönelik hiç bir açıklama yapılmadı. Zor dönemlerden geçen çiftçilerimizin sorunları biran önce çözülmelidir.”

  1. İthalat çözüm değildir. Tarım ve hayvancılıkta ve hayvancılıkta ithalat durdurulmalı. Yerli üretime değer verilmelidir.
  2. Tohum, gübre, ilaç, yakıt ve yem gibi çiftçinin temel ihtiyaçlarındaki fiyat artışları kontrol altına alınmalıdır.
  3. Ulusal Süt Konseyi her 3 ayda bir toplanıp, üreticinin durumuna göre fiyat belirlemelidir.
  4. Çiftçilerin devlet bankalarından çektiği krediler ve faizler yapılandırılmalıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri