Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başcı'dan AK Parti'nin hayırda yarışan vekillerine: Askerlik döneminde vekil maaşını...

Abdullah Başcı’dan AK Parti’nin hayırda yarışan vekillerine: Askerlik döneminde vekil maaşını aldılar, ama aldıkları o parayı hayra harcadılar

Gün geçmiyor ki iktidar cenahından yeni bir hayır hasenat işi duymayalım...

Dün, Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın, Fahrettin Altun’un Whatsapp mesajını paylaşmasıyla yeniden alevlenen maaş tartışmaları yeni bir boyut kazandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile THY Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun’un toplamda beş maaş aldığına yönelik iddiaları bir Whatsapp grubunda cevaplayan Fahrettin Altun, maaş değil huzur hakkı aldığını dile getirerek onu da hayır hasenat işlerine harcadığını belirtmişti. Altun, “Allah herkesin ecrini verir” ifadeleriyle de üzerine gelinmesine tepki göstermişti. Altun’un açıklamaları ise sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı.

Dün yaşanan bu yaşananların ardından bugün ortaya skandal niteliğinde yeni bir gelişme ortaya çıktı. CHP’li Mahmut Tanal’ın TBMM’de dile getirdiği iddia FOX TV Ana Haber Bülteni’nin de konusu oldu.

CHP Milletvekili Tanal, AK Parti’nin genç milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Selman Özboyacı ve Müslüm Yüksel’in bedelli askerlik yapmadan önce durumu TBMM’ye bildirmediklerini, dolayısıyla maaş ve sigortalarının yatmaya devam ettiğini söyledi. Tanal, bu durumun meclisi dolandırmak olduğunu ve bu üç ismin milletvekilliklerinin düşürülmesi gerektiğini öne sürdü.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un ise 21 günlük bedelli askerlik hizmetini yapan üç milletvekilinin, maaş olarak aldıkları 25 bin lirayı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı’na bağışladıklarını açıklaması tartışmaya yol açtı.

Abdullah Başcı: Askerlik döneminde vekil maaşını aldılar, ama aldıkları o parayı hayra harcadılar

Duruma ilişkin bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı’dan geldi. Başcı, kişisel Twitter hesabından usulsüzlüğe tepki göstererek şunları söyledi: “Hayırsever vekillerimiz, kısa dönem Askerlik yaptılar. Askerlik döneminde vekil maaşını aldılar, ama aldıkları o parayı hayra harcadılar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri