Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başçı’dan AK Parti’ye tepki: Bir acılı anne ile bu kadar uğraşılmaz

Abdullah Başçı’dan AK Parti’ye tepki: Bir acılı anne ile bu kadar uğraşılmaz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Kocaeli’nde açılışı yapılan “Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi”ne, şehidin annesi Nihal Olçok’un davet edilmemesine tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kocaeli ilinin Derince ilçesinde açılan ve  15 Temmuz Şehidi Abdullah Tayyip Olçok’un adının verildiği gençlik ve spor merkezine, şehidin annesi Nihal Olçok’u davet edilmedi.

Bu nezaketsizlik sosyal medyada büyük ses getirirken, Şehit Abdullah Tayyip Olçok’un annesi Nihal Olçok da, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketlediği paylaşımında, şu ifadeleri kullanmıştı:

Sayın @kasapoglu, Abdullah’ın ANNESİ var biliyorsunuz değil mi? Bu nasıl bir nezaketsizliktir ki evladımın isminin verildiği tesisi açılıyor ama anne davet edilmiyor. Gerçi bu sizi aşar biliyorum ama yine de davet bekledim… @RTErdogan

Gelecek Partisi resmi kanallarından konuyla iligli bir açıklama yayınlayıp, yaşanan duruma tepki gösterirken, bir eleştiri de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı’dan geldi.

Başçı, “Bir Acılı Anne ile bu kadar uğraşılmaz,sizin İslam anlayışınız bumu? İşiniz gücünüz yalakalık” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri