Ana SayfaTürkiyeAbdullah Başcı'dan Türkiye'yi ayağa kaldıran Sedat Peker açıklaması

Abdullah Başcı’dan Türkiye’yi ayağa kaldıran Sedat Peker açıklaması

Aylardır Türkiye gündemini tek başına belirleyen Sedat Peker’in ifşaatları karşısında soruşturma açılmamasını eleştiren Abdullah Başçı, “Hakimlerimiz, savcılarımız nerede” diye sordu.

Sedat Peker aylar önce yayınlamaya başladığı YouTube videolarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ı çok sert şekilde hedef alan yayınlar yaptı. Peker, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım için “Venezuela’ya yeni bir uyuşturucu güzergahı kurmak için gitti” iddiasını seslendirdi.

Sedat Peker’in iddiaları kamuoyunda geniş ses getirirken adli makamların harekete geçmemesi tepki çekmişti.

Sedat Peker hakkında Kanal 42 programında çarpıcı açıklamalar yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, şu ifadeleri kullandı:

“Sedat Peker günlerce kimin neler yaptığını anlattı. Venezuela’dan kalkan 5 ton kokainin İzmir limanına geldiğini söyledi. Kim geldi bu. Bizim yargımız var, hakimimiz, savcımız var. Onlarca şey Sedat Peker tarafından ortaya saçıldı. Bir tanesi soruşturma açmadı bu konularla ilgili.”

Binali Yıldırım ne demişti?

İddialar hakkında kameralara konuşan eski Başbakan Binali Yıldırım, Peker’in sözlerine karşılık olarak, “İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri