Ana SayfaTürkiyeAbdullah Gül ve Ali Babacan kendi medyalarını mı kuruyor?

Abdullah Gül ve Ali Babacan kendi medyalarını mı kuruyor?

Geçen hatfa Ahmet Davutoğlu’nu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevlendirdiğini iddia ederek Davutoğlu için ajan imasında bulunan Birgün gazetesi bugün de Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın kendi medyalarını kuracağını dile getirdi.

Birgün’ün AK Parti kulislerine dayandırdığı habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapılan ikili görüşmede “Yeni parti için fazla geç kalmayın” cümleleri ile rest çektiği Babacan, yeni bir medya oluşumu kurulması için talimat verdi.

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar Gazetesi’ni örnek gösteren Ali Babacan, bu kapsamda öncelikli olarak yeni bir gazete kurulmasını istedi. Ayrıca haber sitesi kurulmasını da isteyen Babacan, daha sonra gerek duyulursa bu oluşuma televizyonun da ekleneceğini kurmaylarına bildirdi.

Yeni medyada kimler olacak?

Babacan’ın Abdullah Gül ile görüştükten sonra böyle bir karara vardığı öne sürülürken yeni medya yapılanmasında olması muhtemel isimlerin de masaya yatırıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Gülen Cemaati’nin yayın organı Zaman Gazetesi’nde aktif olarak görev yapan ve Babacan ile Gül’ün bu süreçte yakın çalışma ekibinde bulunan Fehmi Koru, bu oluşum içerisinde yer almayacak.

Yeni medya yapılanmasının AK Parti ve ‘pelikancılar’ tarafından bu yolla eleştirilmesini istemeyen Babacan’ın bu plandan Koru’yu da ayrıntılı olarak bilgilendirmediği öğrenildi. Babacan’ın bu yapılanma için “tartışmalardan uzak” bir kişiyi görevlendireceği ve ekibinde muhafazakârların yanı sıra liberal yazarların da olacağı konuşuluyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz