Ana SayfaTürkiyeAbdullah Gül'den Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

Abdullah Gül’den Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması

Kasım ayında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı 3 saatlik görüşme kulislere bomba gibi düşmüştü. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin bugün bir açıklama yaptı. Gül, “Görümemizse yerel seçimler söz konusu olmamıştır” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ofisinden, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada ‘Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır’ denildi.

Gül: Seçimleri konuşmadık

“11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, İstanbul’daki çalışma ofisinde gelen talepler üzerine yerli ve yabancı ziyaretçileri kabul etmektedir. Bu çerçevede, 1 Ekim 2018 tarihinde Sayın Temel Karamollaoğlu ve 11 Kasım 2018 tarihinde de Kemal Kılıçdaroğlu kendilerini ofisinde ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaretlerde Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası konularda geniş tecrübe ve birikime sahip 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün yerli ve yabancı siyasetçi ve devlet adamlarınca ziyaret edilmesi, ülkemiz ve dünya meselerine dair düşüncelerini merak etmeleri gayet tabii ve anlaşılır bir durumdur. Bazı basın yayın organları tarafından, birçok kişinin de hazır bulunduğu bu tip nezaket ziyaretlerine farklı anlamlar yüklenilmesi üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz