Ana SayfaTürkiyeAbdullah Gül'e yakın isimler Davutoğlu'na Murat Yetkin yazılarıyla mı operasyon çekiyor?

Abdullah Gül’e yakın isimler Davutoğlu’na Murat Yetkin yazılarıyla mı operasyon çekiyor?

Gazeteci Murat Yetkin ana akım medyadan uzaklaştırıldıktan sonra yazılarına kendine ait blogunda devam ediyor. Eski Türkiye artığı Kemalist kalemler cephesinde yer alan Murat Yetkin’e 11. Cumhurbaşkanı Gül’ü yakın isimler tarafından siparişle yazdırılan Davutoğlu yazısı her bakımdan çok önemli göstergelere sahip. Abdullah Gül’e yakın bir eski güneydoğu vekili, Murat Yetkin’i kullanarak Davutoğlu’nu hedef alıyor.

Edindiğimiz kulis bilgisine göre, Abdullah Gül’e yakın isimler Ahmet Davutoğlu’na operasyon çekmek için eski Türkiye artığı Kemalist yazarları da kullanmaya başladı. Bu isimlerden biri de Murat Yetkin.

Bu yazıları Abdullah Gül’e yakın olduğunu iddia eden eski bir güneydoğu vekilinin yazdırdığı konuşuluyor. Türkiye ve AK Parti tabanı yeni şeyler duymak isterken Abdullah Gül’e yakın bazı eski vekillerin, eski Türkiye artığı isimleri kullanarak Ahmet Davutoğlu’nu hedef alması düşündürücü.

Hatırlanacağı gibi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sakarya’daki konuşmasında kendisini eleştiren Devlet Bahçeli’ye “Terör defterini açarsak bazıları insan içine çıkamaz” sözleriyle yanıt vermişti.

Murat Yetkin Davutoğlu’nun bu sözlerine atıfta bulunarak kaleme aldığı yazısında “Davutoğlu ‘defterlerden’ söz ettikten sonra susarsa, bu durum kendisini de yaralar, hatta kendisini daha çok yaralar” ifadelerini kullandı.

Murat Yetkin’in özellikle Davutoğlu’nun “Bazıları insan içine çıkamaz” sözlerini çarpıtmayı tercih ettiği görülüyor. Söz konusu ifadelerin muhatabı MHP lideri Bahçeli’yken Murat Yetkin mesajın anlamını bilerek, kasten sakatlayarak, asıl muhatabın Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu öne sürüyor.

Abdullah Gül’e yakın çevrenin Murat Yetkin’e siparişle yazdırdığı bu yazıda düşündüren bir husus daha var. Abdullah Gül’ün geçmişte çok şikayet ettiği gazeteler ve köşe yazıları üzerinden itibar operasyonları yapılmasına o değilse bile çevresinin tevessül etmeye başlamış olması.

Murat Yetkin’in Davutoğlu’nu hedef alan itibar suikasti sadece bugünkü yazıyla da sınırlı değil. Yetkin şubat ayında kaleme aldığı bir başka makalede de Davutoğlu’nun Abdullah Gül’ün önünü kesmek için öne sürülmüş bir truva atı olabileceğini iddia etmişti.
İşte Murat Yetkin’in 28 Şubat günü Yine mi Davutoğlu? Yine Davutoğlu mu?” başlığıyla yayınladığı yazıdaki o çarpıcı ifadeler…

Siyasi hafızasını biraz taze tutanlar ister istemez, yine Gül’ün önünü kesmek için mi Davutoğlu isminin zikredildiğini sormakta, Davutoğlu’nun sadece “yarım kalan hesabı” tamamlamanın ötesinde hedef ve işlevi olduğunu sorgulamakta haksız sayılmaz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz