Ana SayfaTürkiyeAbdullah Güzeldülger ABD Kurucu Başkanı ile Erdoğan’ı böyle karşılaştırdı

Abdullah Güzeldülger ABD Kurucu Başkanı ile Erdoğan’ı böyle karşılaştırdı

Abdullah Güzeldülger, muhalefetin ekonomik felaket nedeniyle yaptığı protesto çağrılarını skandal şekilde FETÖ ve 15 Temmuz hatırlatmalarıyla püskürtmeye çalışan Erdoğan’a ABD Başkanı benzetmesiyle yanıt verdi.

Erdoğan bugün yaptığı açıklamada muhalefeti çok sert şekilde hedef aldı ve “Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız. 84 milyonun her bir ferdini öz kardeşimiz olarak görerek bağrımıza basıyoruz. Gönül dilinden anlamayanlara, anladıkları dilden konuşmasını biliriz.” dedi.

Güzeldülger’den ironik Thomas Jefferson benzetmesi ABD’nin kurucu başkanı Thomas Jefferson’ın demokrasi, protesto hakkı ve özgürlükler hakkındaki sözleriyle Erdoğan’a karşılık verdi.

Mesajını Twitter hesabından veren Güzeldülger, “Bu iki adam arasında nasıl bir fark var sizce (Thomas Jefferson ABD’yi kuran ve Erdoğan) aşağıdaki konuşmayı dinleyin, bir de ABD’nin kuruluş bildirgesini okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız!” ifadelerini kullandı.

İşte Abdullah Güzeldülger’in örnek olarak gösterdiği Thomas Jefferson’ın o unutulmaz konuşması.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri