Ana SayfaTürkiyeAbdullah Güzeldülger, Erdoğan’ı Çivicizade'ye benzetti! Selçuk Özdağ'dan "O zaman milletin bütün faiz...

Abdullah Güzeldülger, Erdoğan’ı Çivicizade’ye benzetti! Selçuk Özdağ’dan “O zaman milletin bütün faiz borçlarını silin” çağrısı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizler ve enflasyon konusunda yine nas yorumunda bulunması ve Müslümanlık vurgusu yapması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Ülkeyi kasıp kavuran enflasyon karşısında çözüm sunmak yerine sırtını dini referanslara yaslayan Erdoğan’a Selçuk Özdağ ve Abdullah Güzeldüler’den arka arkaya tepkiler geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Anladık dini bütün bir Müslümansınız. Gerçekten samimi iseniz  bu gece bir kararname ile çiftçi, esnaf, tüccar, kredi borçlusu tüm vatandaşlarımızın faiz borçlarını ve cezalarını silin.” sözleriyle Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Abdullah Güzeldülger’den Erdoğan’a Çivicizade benzetmesi

Gelecek Partisi’nin yolsuzlukla mücadelede ilk akla gelen isilerinden Abdullah Güzeldülger, meseleyi Çivicizade – Ebussuud Efendinin faiz tartışmasına kadar götürdü. Abdullah Güzeldülger, Erdoğan’ı Çivicizade’ye benzetti.

İşte Güzeldülger’in o çarpıcı mesajı.

Sayın cumhurbaşkanı söyleyin yanınızdaki çakma ekonomistlere sizin bu özrünüze YEM olmasınlar, model icat etmeye girişmesinler. Siz dönemin Çivicizadesi olmak istiyorsunuz anladığımız kadarıyla, geçmişte denendi ve çarşı pazarda düzen bozuldu, enflasyon kadar faiz de nas hükmünün dışındadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri